Legend of Avatars - Avatar Szerepjáték
Legend of Avatars - Avatar Szerepjáték
Legend of Avatars - Avatar Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Legend of Avatars - Avatar Szerepjáték

Avatar: The Last Airbender és Legend of Korra szerepjáték
 
KeresésLegutóbbi képekRegisztrációAz oldal bezártKezdőlapRegisztráció - SajátBoston - USA EmptyBoston - USA EmptyBoston - USA EmptyBoston - USA EmptyBoston - USA EmptyBelépés

 

 Boston - USA

Go down 
4 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Ben
Mesélő, Társadminisztrátor
Mesélő, Társadminisztrátor
Ben


Erőpontok : 101
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 56

Boston - USA Empty
TémanyitásTárgy: Boston - USA   Boston - USA EmptySzomb. Jan. 02 2016, 19:40


I will finish what you started


Ben Davidson
••••••••••••••••••••••



••••••••••••••••••••••

Bostonban ismét esett az eső, ahogy az elmúlt két napban is. Ben unottan bámult ki az ablakon.
~ Egy újabb esős nap, mintha az idő is Kirát siratná.~
Száz százalékban biztos volt abban, hogy Kirát a japán "istent" letartóztatta ez az L. Foglalkoztatta a Kira ügy, hiszen merő véletlenségből az apját, az FBI egyik ügynökét is ráakarták állítani a Kira ügyre, azonban egy váratlan telefon miatt visszahívták őt. Ez kevesebb, mint egy hete történt. A gyilkosságok is körülbelül ugyanebben az időpontban fejeződtek be. Ez csak egyet jelenthet, Kira az akasztófán van így nincs szükség az FBI ügynökök szolgálatára. Tehát vége van. Pedig én neked szurkoltam, Kira. Ennek a világnak szüksége van egy valódi ist..~
Egy, az ablak felől érkező zörej szakította félbe a gondolatmenetét. Felhúzta azt, azonban ahogy kitekintett nem látott semmit így ki kellett mennie az ablakból, hogy megnézze mit fújt az udvarra vihar.
~ Death Note? Valaki szórakozik? De kinek vannak ilyen elborult játékai? ~
Azonban ahelyett, hogy otthagyta volna a füzetet a kabátja belső zsebébe dugta, mielőtt elázott volna.
~ Úgylátszik nekem is elment az eszem, amiért ilyen ostobaságokra fecsérelem az időmet.~
Kinyitotta a füzetet, azonban meglepte amit olvasott.
~ Az az ember, akinek nevét e füzetbe írják, meghal.~
Tovább folytatta az olvasást.
~A halál okának mellőzése esetén a bejegyzettekkel szívroham végez.~
Az ablakhoz rohant, széthúzta a rolót és a szomszéd ház ablakát nézte.
~Fitzgeraldék még mindig nem értek haza, más pedig nem tudná észrevétlenül az ablakomhoz vágni ezt. Akkor... Kira lenne?~
A biztonság kedvéért még az interneten is utánanézett(természetesen Proxy szerverrel), hogy nem-e terjedt el egy ugyanilyen, vagy ehhez hasonló ostobaság, azonban nem. És minden klappol, Kira talán bajba került,de nagyobb valószínűséggel meghalt, a bűntények abbamaradtak azonban itt van ez a... Halálisten... Ő az a lény, aki ennek a listának az igazi birtokosa...  
~Ha ez a halállista valódi... Meg kell bizonyosodnom róla.~
Kinyitotta a füzetet és már azon volt, hogy felírja egy Boston-i rablógyilkos nevét, de hirtelen felemelte a tollat.
~ Ben te agyalágyult, tanulj Kira hibáiból. Semmiképp sem tudhatják meg a tartózkodási helyed, a közelében sem lehetnek. Figyelnem kell L-re, ami mégfontosabb, nem szabad lebecsülnöm. Lehet, hogy egy kísérlet az életembe kerülne...Miket beszélek? Hisz ez... nem lehet valódi...De túl nagy a csábítás...~
Az internetet használva megkeresett tizenkét szabadlábon kószáló Japán bűnözőt, majd felírta a nevüket, hogy holnap egy forgalmas téren japán idő szerint délután négykor szívroham által haljanak meg. Sokkolta, amikor másnap ez a nyilvánosságra került, azonban megértette.
~Kiválasztottál, nem lehet véletlen, hogy egy híved kezébe került a lista. Befejezem amit elkezdtél Kira, nem hozok rád szégyent. És megölöm helyetted L-t, ígérem.

••••••••••••••••••••••

Soundtrack: Low of Solipsism

••••••••••••••••••••••

Vissza az elejére Go down
Aria
Mesélő
Mesélő
Aria


Erőpontok : 490
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 128

Boston - USA Empty
TémanyitásTárgy: Re: Boston - USA   Boston - USA EmptyVas. Jan. 03 2016, 11:16


If you use your head, you won't get fat even if you eat sweets


L Lawliet
••••••••••••••••••••••



••••••••••••••••••••••


A halálisten eltűnt L szeme elől, és ő pedig némán figyelte Light reakcióit. ~Tudom, mennyit kockáztatok, Yagami Light… de ez a helyes döntés.~
- Köszönöm az ügyben nyújtott segítségedet. – mondta egyszerűen. – Az ehhez hasonló kínos helyzeteket könnyedén elkerülhetjük, ha legközelebb nem töröd fel a rendőrségi adatbázist, hanem az apád segítségét kéred. Feltehetően hozzám fordult volna, és talán megadtam volna a hozzáférést. De a Kira ügyet, úgy tűnik, lezárhatjuk, persze titokban. És a segítséged későbbi ügyekben is hasznomra válhat.
(OOC: Light emlékszik, hogy felregisztrált az oldalra, ahol az üzenetei törlésre kerültek, emlékszik, hogy betört az adatbázisba, de azt hiszi, csak azért, hogy a nyomozásban segítsen. A listáról semmi emléke nincs, azt tudja később, hogy Kirát titokban letartóztatták, de a rendőrség semmi információt nem szivárogtat ki.)
Feláll a székből, és zsebre tett kézzel maga elé nézve.
- Remélem, nem okoztam túl sok kellemetlenséget. Természetesen hazamehetsz.
Az elkövetkezendő hét csendje kissé megnyugtatta. Úgy tűnt, a Kira ügyet tényleg lezárhatták… a tizenkét bűnöző halála, váratlanul érte.
~Tizenkét japán bűnöző, akiket még meg lehet találni az interneten. A jó hír, hogy még mindig használhatom a névváltoztatás lehetőségét. Immár biztos, hogy az védelmet nyújt a lista ellen, és Lightot is sarokba lehetett szorítani vele. Ugyanakkor viszont…~ a padlón ülve felhúzta a térdét, és rágni kezdte a körmét. ~Akárki is használja most a listát, egészen biztosan Kira követője. Hozzá hasonlóan csak bűnözőket kezdett gyilkolni. Nem a televíziót használja, és nem szabad alábecsülnöm. Megvan az esélye, hogy a világ másik felén tartózkodik, és pusztán figyelemelterelésből öl japán bűnözőket. Mivel tudhat arról, hogyan húztam csőbe Lightot először, ezért értelemszerűen nem akar erre lehetőséget biztosítani…~ elgondolkodott. ~Persze a legrosszabb eshetőség, ha engem már átvertek. Nem lehetek biztos abban, hogy csak egy füzet volt. Még az is lehetséges, hogy továbbra is Light Kira, csak megjátssza magát… És erről nem tudok egyszerűen megbizonyosodni, mert amennyiben felfedem ezt a gyanúmat, és téves…~
Délután három óra körül, mikor Light kijön az iskolából megláthatja L-t az egyik padon, felhúzott térdekkel ücsörögni, könyvet olvasva. Amikor észreveszi, a fiú feláll, és odasétál hozzá.
- A segítségedet kérném egy gyilkossági ügy kinyomozásában. Feltehetően a Kira ügy még nem zárult le teljesen. Egy ismeretlen tartózkodási helyű gyilkos megszólalásig hasonló módon, szívinfarktussal végez az áldozataival. Menjünk el teázni. Mindent elmagyarázok.

••••••••••••••••••••••

Soundtrack: L Theme

••••••••••••••••••••••

Vissza az elejére Go down
Dogorn
Vízidomár
Vízidomár
Dogorn


Erőpontok : 835
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 126

Boston - USA Empty
TémanyitásTárgy: Re: Boston - USA   Boston - USA EmptyVas. Jan. 03 2016, 12:08


I'll take a potato chip... and eat it!


Light
••••••••••••••••••••••



••••••••••••••••••••••


- Ö... Micsoda? - Mondta összezavarodva Light. - Jaj persze, köszönöm még egyszer! Édesapámmal nem beszélhettem az ügyről, ezért kezdtem el magam nyomozni. És még egyszer, mélységesen sajnálom, hogy illetéktelenül belenéztem az adatbázisba... Nem értem, hogy mi ütött belém... Nah mindegy még egyszer elnézést! És köszönöm a bizalmat! Viszlát! - Lighttal a következő hétben nem történt semmi különös. Viszont a nap minden órájában zakatolt az agya, egy bizonyos témával kapcsolatban. ~ Kira... Tényleg elkapták L-ék? Hisz megszűntek a gyilkosságok... Vajon ki volt ő? Egy elmebeteg, pszichopata? Vagy egy mániákus, aki Istennek képzeli magát? Nem tudhatom és nem is várom el, hogy megmondják... De ami a legjobban érdekel az az, hogy hogyan követte el a gyilkosságokat? Név és arc szükséges hozzá... De ami még inkább nem hagy nyugodni, az pedig nem más mint, hogy ha Kira el lett kapva, akkor ez a fegyver, vagy ez a tudás... Most a rendőrség kezében lenne? Nem értem... Mondjuk megnyugtató az a tudat, hogy L számít rám... Vagy valami olyasmi... ~ A fiú épp az iskolából ballagott ki, amikor egy fura alakot, aki fura módon ült, egy padon. ~ Ez L! Vajon mit akarhat tőlem? ~ Light odament, de meg se tudott szólalni, mert L már felvilágosította. Yagami csak bólintott egyet, néma csöndben elsétáltak a közelben lévő teázóig. Ahogy beléptek Light bement a leghátsóbb, legeldugottabb bokszhoz, megvárta L-t és amint utolérte leült. A fiú intett a pincérnőnek és kért magának egy csésze kávét és egy szelet tortát. - Te mit parancsolsz? - Kérdezte L-től. - Majd miután elment a pincérnő, a fiú lehunyta a szemét és bólintott, hogy ezzel tudtára adja L-nek, hogy kezdheti.

••••••••••••••••••••••

Soundtrack: Kira Theme 

••••••••••••••••••••••

Vissza az elejére Go down
Ben
Mesélő, Társadminisztrátor
Mesélő, Társadminisztrátor
Ben


Erőpontok : 101
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 56

Boston - USA Empty
TémanyitásTárgy: Re: Boston - USA   Boston - USA EmptyVas. Jan. 03 2016, 12:16


I will finish what you started


Ben Davidson
••••••••••••••••••••••



••••••••••••••••••••••

Ben a tegnapi nam folyamán 32 bűnöző nevét derítette ki, azonban messze nem sikerült az összest eltennie lábalól. Tudott a névváltoztatásról, azonban mégis váratlanul érte a dolog.
~A saját hanyagságom miatt pazaroltam el néhány sort a halálistában. Megint azon a pallón táncolok, amin egykor a korábbi Kira is, de nekem nem szabad  lebecsülnöm L-t. 14 halott? Ez nagyon kevés. Tehát valószínűleg 18 ember már fel is adta magát L-nek. Ám legyen, detektív. Hamarosan megkapod a bosszúmat. Előtte azonban… ~
Eltávolította a lista borítóját, majd a lapokat egy átlagos füzet borítójába  helyezte, az eredeti borítót pedig leragasztotta alátétnek álcázva. Az újonann “készített” halálistát egyszerűen a többi iskolai füzete közé helyezte. Ha valaki megérinti a borítót nem fogja meglátni a halálistenét, amúgy sem szokta senki sem a füzeteit böngészni, ez csak amolyan… biztonsági lépés.
~ Ha majd forró lesz a talpam alatt a talaj, akkor jobban is elfogom rejteni… De egyelőre ez megteszi…Most pedig lássuk L barátunkat. ~
Egész éjjel az internetet bújta, 36 nevet írt fel a listába.
~ L, te kényszerítettél ebbe a helyzetbe. Holnap, japán idő szerint 14:00-kor egy gyűlés keretében 36 japán politikust fog elvinni a szívroham. Nem változtathatnak nevet a betöltött pozíciójuk miatt. L, err emit lépsz?~
Azonban megválogatta az embereit, olyanok neve került fel a listára, akikről mindenki tudja, hogy csalnak, lopnak, azonban mégsem teljesen a bűnöző kategóriába sorolandók, így az eredeti Kira valószínűleg nem lépte volna meg ezt a lépést. Mindegyikkel fura ábrákat hagyott hátra, azonban ez egyikkel egy teljesen nyilvánvaló üzenetet is: “Két élet eggyért L, megéri?”


••••••••••••••••••••••

Soundtrack: Low of Solipsism

••••••••••••••••••••••

Vissza az elejére Go down
Aria
Mesélő
Mesélő
Aria


Erőpontok : 490
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 128

Boston - USA Empty
TémanyitásTárgy: Re: Boston - USA   Boston - USA EmptyHétf. Jan. 04 2016, 16:31


If you use your head, you won't get fat even if you eat sweets


L Lawliet
••••••••••••••••••••••



••••••••••••••••••••••


L felnéz a pincérnőre, és megszólal:
- Szintén kérnék egy szelet tortát, és egy csésze teát… kérhetném plusz cukorral? – kérdezi, majd mikor a pincérnő elmegy, beszélni kezd. – Arra te is rájöttél az előző Kira ügy során, hogy név és arc szükséges a gyilkosságok elkövetéséhez… természetesen az előző Kira kiléte és elfogásának pontos körülményei szigorúan titkosak, remélem megérted. Ennek legfőbb oka, hogy a gyilkosságokat olyan módszerrel követte el, ami a közvélemény számára elfogadhatatlan lenne, én magam sem akartam elhinni, amíg meg nem győződtem róla. – elővesz két összehajtott papír, amin képek szerepelnek a halállistáról, és a szabályokról. – Ebbe a füzetbe írta fel az áldozatai nevét, akik a szabályzat szerint meghatározott módon negyven másodpercen belül meghaltak. Az illetőt követte egy halálisten, mikor megérintettem a listát, számomra is láthatóvá vált. Sajnálatos módon a listát nem sikerült lefoglalni, a halálisten elvitte, mielőtt bármit tehettünk volna, és most feltehetően egy másik Kira kezébe került, aki jóval gátlástalanabb, mint az elődje. Először tizenkét, még szabadon járó japán bűnözőt vitt el a szívroham, a tegnapi nap folyamán ezt követte további tizennégy, a halálesetekről a jelentések ma jelentek meg. A legrosszabbról azonban csak néhány órája szereztem tudomást. Harminchat japán politikust vitt el szívroham egy gyűlésen, mindegyik került gyanúba sikkasztási ügyekben, vagy hasonló esetekben. Ráadásul az első Kirával ellentétben ez egyértelműen üzent nekem. – Light elé csúsztatja a képet az üzenetről: „Két élet egyért, L. Megéri?” – Nem feltételezem, hogy az új Kira japánban tartózkodik. Amikor az elsőről kiderítettem a hollétét, gondolkodás nélkül gyilkolt csak japánban nyilvánosságra hozott bűnözőket is. Az új ellenben csak olyanokkal végzett, akikről a világon bárhonnan tudomást szerezhetett volna. Sokkal valószínűbb, azért tűnteti ki a figyelmével japánt, hogy elterelje a figyelmet a valódi tartózkodási helyéről, továbbá feltételezheti azt is, hogy jelenleg itt tartózkodom, hiszen melyik nyomozó maradna távol a nyomozás színhelyétől? A problémát ebben az esetben az jelenti, hogy ismét szinte a nulláról kell indulnom. Ismerem bár a gyilkolási módszert, de a gyanúsítottak száma hétmilliárdra ugrott, és az új Kira tanulhatott elődje hibáiból. – ha időközben kihozzák a teáját, nekiáll cukrot dobálni bele, időnként megkóstolva. Nagyjából kilenc cukor után elégedetten bólint, és belekortyol. – Tudom, hogy ez hirtelen megdöbbentőnek és furcsának hathat, de biztosítalak, igaz. Bátorkodom kijelenteni, hogy ez az eddigi legnehezebb, és legfurcsább ügyem.

••••••••••••••••••••••

Soundtrack: L Theme

••••••••••••••••••••••

Vissza az elejére Go down
Aria
Mesélő
Mesélő
Aria


Erőpontok : 490
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 128

Boston - USA Empty
TémanyitásTárgy: Re: Boston - USA   Boston - USA EmptyHétf. Jan. 04 2016, 18:04


I'll take a potato chip... and eat it!


Light
••••••••••••••••••••••



••••••••••••••••••••••


Light csendben szürcsölgette a kávéját, nézegette a képeket, amit L elé tolt és néha egyetértően bólintott. - Nos L... Ez a Kira ügy, már az elején felkeltette az érdeklődésemet és meg kell, hogy mondjam, ez még kíváncsibbá tett, mint voltam. Örömmel vállalom a nyomozást! Bevallom, hogy először nem hittem a fülemnek, amikor a halálistent említetted és a lista működési elvét. - Mondta, miközben tüzetesebben vizsgálgatta a szabályzatot. - Ha a lista valódi, már pedig hiszek neked, szóval valódi... Akkor ez a világ leghatékonyabb fegyvere és valószínűleg egy pszichopata kezébe került, aki másolni próbálja Kirát... Vagy legalább is híve Kirának, szóval semmiképp sem akar csalódást okozni neki, vagy sutba vágni az elveit. Mivel leálltak a gyilkosságok, sejti, hogy elkapták az eredeti sorozatgyilkost. Ezért a "galád tettért" pedig nem mást, mint téged hibáztat, hisz neked címezte az üzenetet. „Két élet egyért, L. Megéri?”. Ezzel téged fenyeget, vagy inkább követel valamit! Mintha valamiért felemelte volna az áldozatok számát, csak nem tudom, hogy mi miatt! Viszont ha ez a különös haláleset bekerül a médiába, akkor annak szörnyű következményei lehetnek... Gyarapodnának a Kira hívek és a második Kira egója is nőne... Az lenne a legjobb döntés, ha csak annyit mondanának, hogy szívinfarktust kapott. Ezzel talán el is bizonyítanánk a gyilkosunkat és talán kísérletezni támadna kedve, amiben persze ott lenne a hibalehetőség... Az első Kira is követelt valamit, amikor a rendőrséget vette célba. Mégpedig a médiazár beszüntetését. De most, hogy így jobban belegondolok, ezt a lépést azért is tehette, mert a közted és a rendőrség közötti kapcsolat, nem lehetett, vagy lehet túl rózsás. A rendőrgyilkosságokkal azt akarta elérni, hogy megfélemlítse a rendőröket és persze, hogy megmutasd az arcodat nekik, ő meg a rendőrségi adatbázisból tájékozódhatott volna mindenről... Hisz erre gyanakodtál, a beszélgetéseink során is... Jajj, bocsánat, nagyon eltértem a témától! Hisz most nem az első Kira után nyomozunk, elkalandoztam... - Mondta, majd egy nagyobbat kortyolt a kávéból. ~ Nem hagy nyugodni a gondolat... Vajon mi történt az első Kirával? Megölték, vagy fogva tartják? Kíváncsi lennék az indítékaira... Bár belegondolva azt az oldalt is megértem... Valamennyire... ~ Mélázott el ismét, majd fölült és folytatta. - Szóval, követelni akar valamit, csak nem tudom, hogy mit! De keressünk a főbb problémára egy okos megoldást! Először is! Még az sem kizárt, hogy japánban van, bár ha a világ bármely pontjáról megtekinthetők az áldozatok, akkor a legvalószínűtlenebb, hogy japánban tartózkodik. Hmmm... Internetet használ... Szerintem végezzünk egy gyors szűrést. Ha csak japánban öl, akkor tegyük azt, hogy országonként, vagy csak bizonyos területenként jelentessünk meg az interneten 2-2, vagy több, komolyabb japán bűnözőt úgy, hogy csak abban az országban, területen lehet elérni. Betesszük őket a többi bűnöző közé és szinte észrevehetetlen lesz, csupán annyi a különbség, hogy azok, csak 1 bizonyos országban elérhetők! Remélem tudsz követni. - Mondta kacagva L-nek. - Tehát, ha meghal a célpontok közül bárki, akkor már könnyedén be tudjuk lőni a körülbelüli helyét. Ezt a szűrési folyamatot egészen sokáig eljátszhatjuk. Egészen addig, amíg meg nem kapjuk végeredményként azt a várost, ahol a mi kis Kira-kettőnk tanyázik. Onnantól már egy fokkal nehezebb dolgunk lesz, de szerintem működhet és nem fog feltűnni neki a csel... Hisz még én is könnyűszerrel belesétálnék ebbe a csapdába! Szerinted beválhat?

••••••••••••••••••••••

Soundtrack: Kira Theme 

••••••••••••••••••••••

Vissza az elejére Go down
Aria
Mesélő
Mesélő
Aria


Erőpontok : 490
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 128

Boston - USA Empty
TémanyitásTárgy: Re: Boston - USA   Boston - USA EmptyHétf. Jan. 04 2016, 19:23


If you use your head, you won't get fat even if you eat sweets


L Lawliet
••••••••••••••••••••••



••••••••••••••••••••••


L leteszi a csészét, és rágni kezdi a körmét, miközben beszél.
- Jó ötlet, én is gondoltam rá. Ugyanakkor megvan rá az esély, hogy proxy szervert használ, ebben az esetben pedig képtelenek lennénk lenyomozni, pontosan hol is tartózkodik. Ha legalább a televíziót is igénybe venné… - kortyol egyet a teából, majd folytatja. – Az ilyen szervereket jelen pillanatban a rendőrség sem tudja kijátszani. Vannak persze módszerek a teljes letiltásra, de abban a pillanatban gyanússá válna, hogy kutatunk utána, és annál közelebb jutna hozzám. Természetesen ez kölcsönös, ami azt is jelenti, hogy akár előnyöm is származhatna belőle, de nem akarok a nyomozás ilyen korai szakaszában kapcsolatot teremteni vele. Elenyészően kicsivé válna azon végkifejletek valószínűsége, amelyből élve kikerülhetek, és ez az új Kira lebukna. – leteszi a csészét, és Lightra néz. – Nos, mit gondolsz?

••••••••••••••••••••••

Soundtrack: L Theme

••••••••••••••••••••••

Vissza az elejére Go down
Dogorn
Vízidomár
Vízidomár
Dogorn


Erőpontok : 835
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 126

Boston - USA Empty
TémanyitásTárgy: Re: Boston - USA   Boston - USA EmptyHétf. Jan. 04 2016, 20:03


I'll take a potato chip... and eat it!


Light
••••••••••••••••••••••



••••••••••••••••••••••


Igaz... Proxy... - Elgondolkodott egy kicsit, evett pár falatot a tortából, majd ismét megszólalt. - Egyszerűbb a megoldás, mint gondolná az ember! Tegyük fel, hogy a delikvens kínai. Megosztunk egy japán bűnözőt, Kínában! Nevet és arcot is. Olyan híressé tesszük, hogy plakátokon lesz az arca, a tévé is le fogja adni, csakugyan mint az újságok és még az internet is meg lesz található! Mondjuk megölt 15 gyermeket és még szabadlábon van. De csak Kínában lesz látható a név és az arc is tökéletesen, egyszerre! Ugyan erről a bűnözőről is megosztunk ugyan úgy mindent japánban is, csak itt nem mutatunk olyan arcot, amivel működne a lista! Például egy olyat, amiben egy kicsit el van torzítva, vagy ha lenne valami ami kitakarja egy részét az arcának... Nem tudom, hogy melyik lenne a legjobb megoldás... Tehát! Ha proxyt fog használni és beírja nevét, akkor akaratlanul is a Kínában elterjesztett arc ugrana be neki! Ha meghal, akkor egyértelműen kínai. Véleményem szerint, játsszuk el először csak a nagy népességű országokkal, egyenlőre... Tehát Kína, USA és legyen mondjuk... Oroszország például. Véleményem szerint ezzel kiküszöböljük a proxyzás esélyét. És ezzel hopp! Meg is van, akit keresünk. - Mondta és átszúrta a villájával a tortából maradt falatot és bekapta.

••••••••••••••••••••••

Soundtrack: Kira Theme 

••••••••••••••••••••••

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
avatar



Boston - USA Empty
TémanyitásTárgy: Re: Boston - USA   Boston - USA EmptyHétf. Jan. 04 2016, 20:29


Ynym

 
Gimme' a sec, 'cause I don't care

Zene: Alert



Ynym lelebegett ahhoz a balfácánhoz, aki meglelte a listát, majd nyugodtan az arcába hajolt. Teljesen békésen ránézett (amennyire csak békésen lehet nézni egy ilyen arccal), és nem vette figyelembe Ben reakcióját, csak megszólalt:
- ÜDV! Ynym vagyok, a listához járó ajándék halálisten. Látom már kiismerted magad a dolgon, szóval egyből is a közepébe vágnék. Kell-e a szem, mely a lista használati utasításában van? Csupán az életed felét kérem cserébe - ásít egy nagyot - semmi többet.
Vissza az elejére Go down
Ben
Mesélő, Társadminisztrátor
Mesélő, Társadminisztrátor
Ben


Erőpontok : 101
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 56

Boston - USA Empty
TémanyitásTárgy: Re: Boston - USA   Boston - USA EmptyHétf. Jan. 04 2016, 21:11


I will finish what you started


Ben Davidson
••••••••••••••••••••••



••••••••••••••••••••••

Ezekben a pillanatokban épp nem a halállistába írt, hanem egy jelöletlen füzetben szövögette a terveit L ellen.
~Igen, hamarosan minden összeáll. Hamarosan engednem kell, de nem engedhetek sokat. Egyetlen rossz lépés és a markába kerülhetek, de ez a terv... működnie kell, vagy nekem végem. ~
Ekkor megjelent előtte a halálisten.
- Már vártam ezt a kérdést és sokat filóztam a válaszon. Nem, egyelőre nem tartok igényt a szemedre. Amúgy Ben vagyok, a te személyedben kit tisztelhetek halálisten?
Nem volt valami érdeklődő személyiség, legalábbis az első benyomás ezt írta le róla.
-Komolyan érdekel, hogy miért dobtad le a listát az emberek világába, ha ennyire nos... passzívan viselkedsz.
A beszélgetés közben négyzeteket kötött össze, zöld, piros és sárga vonalakkal. Összeüti a tenyerét, majd kifordul az íróasztaltól.
-Ez is megvolna.
Azzal kinyitotta a halállistát és teleírta a legközveszélyesebb terroristák neveivel,belőlük nem válogatott, valamint további 12 japán politikust, hogy sürgesse egy kicsit L barátját.
-Mond csak halálisten, érdekel, hogy hogyan fogom megölni L-t?


••••••••••••••••••••••

Soundtrack: Low of Solipsism

••••••••••••••••••••••

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
avatar



Boston - USA Empty
TémanyitásTárgy: Re: Boston - USA   Boston - USA EmptyKedd Jan. 05 2016, 00:41


Ynym

 
Gimme' a sec, 'cause I don't care

Zene: Alert



- Remélem felvetted amit mondtam, mert nem szeretem ismételni magam. Az előbb közöltem a neved, de azért elmondom mégegyszer, hogy Ynym vagyok, de szólíts aminek csak akarsz. - A halálisten Ben mögé lebegett, és bölcsen figyelte, ahogy terveket szövöget, és a listába írogat. - Ó, hát nem egyértelmű? Azért dobtam le, mert unatkoztam. Hallottam, hogy egy másik halálisten egyszer remekül szórakozott ezen, így gondoltam én is teszek egy próbát. Bár egyenlőre felettébb unalmasnak tűnik a dolog; lehet, hogy át lettem verve. De te csak azért dolgozz az emberek irtásán, jó mulatság az; ha kell nekem valami, majd szólok... Apropó, kaphatnék egy almát? Tudod, mi halálistenek imádjuk az almákat. Hmmm...
Ben pedig megkérdezte, hogy elmondja-e ördögi tervét. A tervet, mellyel legyőzi az ABC egy hülyén hangzó betűjén nevezett nyomozót.
- Természetesen érdekel, de ne merj spoilerezni! - Hatalmas vigyor ült ki az arcára. - Szeretek meglepődni.
Vissza az elejére Go down
Aria
Mesélő
Mesélő
Aria


Erőpontok : 490
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 128

Boston - USA Empty
TémanyitásTárgy: Re: Boston - USA   Boston - USA EmptyKedd Jan. 05 2016, 14:54


If you use your head, you won't get fat even if you eat sweets


L Lawliet
••••••••••••••••••••••



••••••••••••••••••••••


- Nem rossz ötlet. – gondolkodik el a fiú, miközben nekikezd a tortájának. – De talán létezik még egyszerűbb megoldás. A kormányok rendelkeznek olyan eszközökkel, hogy lenyomozzák, melyik IP címről történtek keresések bizonyos kifejezésekre. Mivel tudjuk, melyik időszakon belül történtek a gyilkosságok, be tudjuk határolni, mikor kereshetett rá ezekre a bűnözőkre, vagy politikusokra. Akinek semmi köze a Kira ügyhöz kis eséllyel kezd japán politikusok után kutatni. A múltban még teljesen felesleges lett volna proxy-t használnia, hiszen nem korlátoztuk le a bűnözők láthatóságát, sem a politikusokét. Nem is csak egy területre szűkíthetjük le a keresést ezzel a módszerrel, hanem azonnal gyanúsítottakhoz juthatunk, akiknek később monitorozhatjuk a tevékenységét, és így megjósolhatjuk a köztük lapuló Kira következő lépését. A legtöbb országban ezzel a módszerrel próbálnak védekezni a terroristatámadások ellen is. – elgondolkozik. – Illetve, azzal, hogy politikusokat gyilkol, feltehetően a névváltoztatások beszűntetését próbálja kikényszeríteni belőlem… amit értelemszerűen nem tehetek meg. Ugyanakkor néhány drasztikus lépéssel végletekig lerombolhatom a népszerűségét. Feltehetően arra számít, hogy a politikusok a pozíciójuk miatt nem változtathatnak nevet, de ez tévedés. Ellenkezőleg… ilyen fontos beosztásban lévő emberek névváltoztatását bárki megértené. Az új nevet szokás szerint nem hozzuk nyilvánosságra, és ezt nem csak japánban játsszuk el, de minden országban, ahol lehetőség van rá. A média kihirdeti, hogy Kira immár gátlástalanul gyilkol… de ahogy javasoltad, csak azt mondjuk, szívrohamról van szó, nem keltünk felesleges pánikot az üzenetekkel. Javasoljuk az átlagembereknek, hogy használjanak álnevet, lehetőséget biztosítunk az ügyintézésre pusztán a társadalombiztosítási szám használatával. Megbénítjuk Kirát. Persze ebben az esetben még mindig marad egy kritikus pont… - előveszi az egyik fényképet a szabályzatról. – A szem. Ha megköti az alkut, már arc alapján is képes lenne gyilkolni, vagyis a névváltoztatások nem sokat érnének… erre is van egy megoldásom, de azt nem fedem fel, amíg nem kényszerülünk rá, hogy alkalmazzuk. – fejezi be.

••••••••••••••••••••••

Soundtrack: L Theme

••••••••••••••••••••••

Vissza az elejére Go down
Aria
Mesélő
Mesélő
Aria


Erőpontok : 490
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 128

Boston - USA Empty
TémanyitásTárgy: Re: Boston - USA   Boston - USA EmptyKedd Jan. 05 2016, 16:44


I'll take a potato chip... and eat it!


Light

••••••••••••••••••••••



••••••••••••••••••••••


- Ha valóban rendelkezésünkre áll ez a szűrési alkalmatosság, akkor valóban ésszerű lenne ezt kihasználni. Viszont, ha már az elejétől proxyt használt, akkor zsákutcába kerülünk. Abban az esetben, valószínűleg egy japán IP cím között lenne akit keresünk és semmilyen módszerrel nem tudnánk visszavezetni a szálat, hozzá... Minden esetre, szerintem egy próbát megér! Ha sikerrel járnánk a te módszereddel, akkor még szinte kontrollálhatatlanul nagy lenne a megfigyelendő gyanúsítottak száma és az egész Földön, teljesen különböző pontokon el kellene helyeznünk, számos megfigyelőállásokat. Ami valljuk be, hogy nem lenne túlzottan egyszerű, bár nem vagyok tisztában az erőforrásainkkal. Viszont, ha sikerülne leszűrni egy bizonyos országra, akkor már csak arra az országra kellene koncentrálnunk és jelentősen csökkenne a gyanúsítottak száma is. Itt jön képbe, az én cselem, amit már vázoltam... Bár ezzel kockáztatunk is valamennyit. Ha rájönne a cselre, akkor ki tudja, hogy milyen őrültségre lenne képes... Véleményem szerint, végezzük el először is az IP cím alapján történő keresést és aztán majd meglátjuk a többit. - Light látta, hogy L majdnem végzett a tortájával és eszébe jutott, hogy lassan ideje mennie. Letett az asztalra pont annyi pénzt, ami fedezi mindkettejük számláját, majd fölállt. - Nos ideje indulnom. Most a vendégem voltál, de legközelebb te fizetsz! - Mondta mosolyogva. - Szóval... Ugye lesz legközelebb? Igazából mindegy, tudod, hogy hol találsz. - Mondta, majd kilépett az ajtón és egyenesen hazament.

••••••••••••••••••••••

Soundtrack: Kira Theme

••••••••••••••••••••••

Vissza az elejére Go down
Ben
Mesélő, Társadminisztrátor
Mesélő, Társadminisztrátor
Ben


Erőpontok : 101
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 56

Boston - USA Empty
TémanyitásTárgy: Re: Boston - USA   Boston - USA EmptyKedd Jan. 05 2016, 17:56


I will finish what you started


Ben Davidson
••••••••••••••••••••••



••••••••••••••••••••••


-Nos, amúgy sem volt tervben, szeretek meglepetést okozni. Hiszen ha tudod előre a történeteket az egyenlő egy rossz színházi darabbal.
Majd visszafordult a számítógépéhez és pötyögni kezdett. Egy hír ütötte meg a szemét. "Kira immár gátlástalanul gyilkol".
~ L, te ostoba...~
Mérgében lesöpörte az asztalon lévő dolgokat, majd rácsapott az íróalkalmatosságra.
~Gondolkodjunk higgadtan. Ha L ilyet mer bejelenteni, akkor van valamilye ellenem és hagytam egy hibát a tervemben. De hol és mikor?~
Idegesen rágta a körmét...
~Ha megkötném az üzletet a szemre... Nem, bármikor elüthet egy busz vagy rámeshet egy zongora így is. Jól beleköptél a levesembe L. Mindegy, nem lényeges. Ha van is valamid ellenem vigyáztam, több millió emberből kell kiválgatnod. Ekkorát amúgy sem hibázhattam. Így viszont nem használhatom a tervem... egyelőre. Akkor itt az ideje, hogy felrúgjuk L hibátlan tervét. Nem akartam elővenni az FBI-t, de kénytelen leszek...~
-Ynym, akarsz egy jót szórakozni? Épp a legforróbb tűzbe készülök nyomni a kezem. Édesapám számítógépét a ház megosztott hálózata miatt gyakorlatilag bármikor áttudom böngészni, így részletes leírást kapok az FBI ügynökökról. Keresek egy olyat, aki nem változtatott nevet, kellett lennie legalább egy ilyennek, majd készítek egy hamis e-mail fiókot egy japán proxyról és átküldtetem az emberünkkel az átkeresztelkedett bűnözők nyilvántartását, az illető erre azonban nem fog emlékezni. 18 nap elteltével egy autóbalesetben súlyosan összeroncsolódnak a testrészei, azonban a kórházi ágyon leli a halálát békésen fog elcsicsikálni. Ezzel minden gyanú elhárul rólam és a kapcsolatomról az FBI-al.Ha L maga nem is tárolt semmit az adatbázisban az FBI nyilván elhelyezte az átkeresztelkedett bűnözők nevét, akik mondjuk az amerikai rendőrségnek adták fel magukat vagy másutt. Hátráltatná a nyomozást, ha egy ekkora szervezetnél mindenhez csak egy helyről férnének hozzá. Jackpot!
És így is tett, amint megkapta a fájlokat minden bűnöző nevét egyszerre írta fel, egyet sem kímélt közülök. Feltette a lábát az asztalra, egy szennylapot kezdett lapozgatni és odahajított egy almát a halálistennek miközben elégedetten vigyorgott.


••••••••••••••••••••••

Soundtrack: Low of Solipsism

••••••••••••••••••••••

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
avatar



Boston - USA Empty
TémanyitásTárgy: Re: Boston - USA   Boston - USA EmptyKedd Jan. 05 2016, 18:10


Ynym

 
Gimme' a sec, 'cause I don't care

Zene: Alert



- Persze, én mindig szívesen szórakozok. - Nevetett hangosan Ynym, majd lefeküdt Ben ágyára. - Bár melletted lenni eddig nem volt túl... Ó! ALMA! - Elkapta az almát, amit a lista tulaj dobott neki és nagy bölcsen habzsolni kezdte azt. Először lerágta a szélét, szépen körbe, majd hosszú nyelvével körbetekerte és lenyelte egy nagy GLUTTY hang keretében. - EZ FINOM! MINDJÁRT JÖVÖK!
Ezzel kilebegett a falon át Ynym bátyus. Mikor visszaér Ben csak annyit lát, hogy kinyílik az ablak, és a halálisten két rekesz almát cipel be. Az egyiket beteszi a szekrénybe, míg a másikat az ölébe teszi, miközben leül az ágyra, és nyugodtan habzsolni kezdi azt.
Vissza az elejére Go down
Gabryella
Mesélő
Mesélő
Gabryella


Erőpontok : 34
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 43

Boston - USA Empty
TémanyitásTárgy: Re: Boston - USA   Boston - USA EmptyKedd Jan. 05 2016, 22:04


No problemo! I promise I won't say anything, even if they torture me!


Amane Misa
••••••••••••••••••••••



••••••••••••••••••••••


A kezemet illendően a szám elé tettem, mikor egy ásítást készültem elnyomni. A szemem majd leragadt a hosszú repülőúttól. A menedzserem mellettem sétált, és már lassan a füléhez nőtt a rongyosra nyúzott telefonja. Pedig nem is olyan régen vette. Igaz, a bostoni koncertet hihetetlenül nehéz volt megszervezni, ahhoz, hogy minden klappoljon. Már szerencsére megvolt a főpróba. Holnap olyan esemény lesz ez a koncert Bostonban, hogy aki kihagyja, az sírni fog amiatt, hogy nem tudott eljönni. A baseball stadionban lesz megszervezve, bár kétlem, hogy ekkora néző összejöhet. Minden, az utolsó flitterig a fellépő ruhámon megvolt. A táskámban mindenféle szükséges holmi volt. Hajkefe, rúzs, kézkrém, és egy színes szövetanyaggal takart füzet. A szállodába igyekeztünk egy bérelt autóval. Nem igazán volt az, amihez hozzászoktam Japánban, de azért megfelelt. A kivilágított várost figyeltem, és őszintén szólva sok mindenben hasonlított a Japánba található városokra…..de azért mégis, más volt a kisugárzása. Örülök, hogy felléphetek itt. Egy idő után megfordultam, és a menedzserem szúrós szemeivel találkozott a tekintetem. Nem igazán örült a hirtelen bedobott ötletemnek, de ez csak azért volt, mert már egy kicsit nyűgös hangulatában kaptam el ezzel. De azért leszervezte. Csodás! Nem hiába, hogy ő az egyik legjobb a szakmában. Kár, hogy nemsokára meghal. Időben el kell kezdenem egy másik után keresgélni. Az est további része eseménytelenül telt. Lezuhanyoztam, és még alvás előtt beszélgettem Remmel. Újra elmesélte a halállistám eredetét. Ez olyan………szokatlan. Rem figyelmeztetett, hogy ne igazán foglalkozzak ezzel, de én nem tudtam megállni. Kirán gondolkoztam folyton, hogy ki ő, meg arra, hogy mégis mit és mennyit tudhat. Végül az ágyam matraca alá tettem a füzetemet, és mély álomba merültem.

••••••••••••••••••••••

Soundtrack: DN OST - Misa

••••••••••••••••••••••

Vissza az elejére Go down
Ben
Mesélő, Társadminisztrátor
Mesélő, Társadminisztrátor
Ben


Erőpontok : 101
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 56

Boston - USA Empty
TémanyitásTárgy: Re: Boston - USA   Boston - USA EmptyKedd Jan. 05 2016, 22:46


I will finish what you started


Ben
••••••••••••••••••••••



••••••••••••••••••••••


Ben aznap már be sem kapcsolta az internetet, így nem is tudott tájékozódni a történtekről. Ennyi gyilkolászás pont elég volt mára, még neki is.
-Ynym, sétálni megyünk. Ha L nem hülye könnyűszerrel lekövetheti, hogy valószínűleg Amerikai vagyok, ez pedig épp elég indokot ad ahhoz, hogy jobban elrejtsem a listát. Apámnak még mondhatnám azt, hogy jegyzetelek a gyilkosságokhoz, hiszen egy egyszerű füzetről van szó, azonban L teljesen más tészta. Már látta a listát, körülbelül mindent tud róla. Talán még van is egy sajátja, soha sem lehet tudni.
Közben felhúzta a kabátját és a táskájával a vállán elhagyta a házat. A listát egy útszéli kisoltárba rejti, a keresztszüleinek volt itt autóbalesete amelyben mindketten meghaltak. A másik sofőr élve megúszta, azonban ő volt a hibás. Viszonylag jó helynek tűnt számára, hogy elrejtse. Felemelte az oltárt, majd befelóiázva elhelyezte benne. Persze ez már mind este történt, amúgy is kihalt útszakasz volt (pont ezért olyan veszélyes, csúszós, éles kanyarokkal) tehát senki nem láthatta őt. Előtte persze kitépett néhány lapot és hazavitte őket. Útközben egy gyorskajásban vett egy Big Mac-et majd az esti piacon egy kosát almát, amit otthon Inym-nek adott. Még az utcán pillantott meg egy hirdetést egy koncertről ami a baseball stadionban kerül megrendezésre.
-Idejét sem tudom, mikor szórakoztam utoljára. Kell egy kis kikapcsolódás, még a végén megőrülök... Egyefene, Ynym, holnap koncertre megyünk.
Huszonkét lapopt emelt fel a jegyzetpapírja közül, ezek alá helyezte őket. A nyakában hordott egy dísz dögcédulát, ami szétnyitható volt. Gyakran szokta nyitogatni, így belehelyezett egy normális papírcetlit ezzel a felirattal.
"Ajándékom van számodra. May"
Ő biztos érteni fogja, más pedig úgy gondolhatja, hogy egy dögcédulában felejtett ajándékcetli. Mivel ezektől nem hajlandó megválni, így tökéletes emlékeztető a vészhelyzet esetére. Amint ezzel végzett előrendelt egy jegyet Misa holnapi koncertjére.
-Na, lista elrejtve. B-terv bebiztosítva. Ideje nyugovóra térni.
Azzal rádőlt az ágyra és pár perc elteltével horkolni is kezdett.


••••••••••••••••••••••

Soundtrack: Low of Solipsism

••••••••••••••••••••••

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
avatar



Boston - USA Empty
TémanyitásTárgy: Re: Boston - USA   Boston - USA EmptyKedd Jan. 05 2016, 23:29


Ynym

 
Gimme' a sec, 'cause I don't care

Zene: Alert



- Sétálni? - Kérdezte meglepettem Ynym, mikor már az egész rekesz almát elfogyasztotta. - Nos, talán egy másik halálisten megszán engem, és elüttet téged egy autóval... Vagy egy pszichopata zongoristával.

Így hát nyugodtan átmentek az utcán, s elsétálgattak. Ben elrejtette a halállistát, melynek Ynym ugyan annyira nem örült, de ez van. Így haladtunk nyugodtan egészen estig, míg vissza nem értünk a házhoz.

- Jó éjt, Ben. - Mondja sokat mondóan a halálisten Bennek, majd másnap Ben csak arra ébred, hogy az egész szoba tele van almákkal, és minden bútor beléjük van temetve. Ynym a sarokban egy békát megszégyenítő módon habzsolja az almákat: a nyelvével kinyúlik, majd körbetekeri vele a gyümölcsöt és bekapja. - ÁÁÁ, JÓ REGGELT, BEN! Tudtad, hogy a világon több féle alma is van? Ebben a sarokban birs alma van... Nyamm.

Ynym pedig 2 óra alatt el is tünteti az összes almát a szobából... Vajon mennyit ehetett meg Ben ébredése előtt? Egy halálistennek lehet szorulása? Ezek az élet nagy kérdései jelenleg Ben számára, de jobb, ha inkább a maga dolgával törődik.


Vissza az elejére Go down
Ben
Mesélő, Társadminisztrátor
Mesélő, Társadminisztrátor
Ben


Erőpontok : 101
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 56

Boston - USA Empty
TémanyitásTárgy: Re: Boston - USA   Boston - USA EmptyPént. Jan. 08 2016, 14:19


I will finish what you started


Ben
••••••••••••••••••••••



••••••••••••••••••••••


Verőfénye reggelre ébredt, amit Ynym mutatványa sem tudott tönkretenni.
- Ynym, ha minden jól megy hamarosan láthatod ahogy végzek L-el, de egyenlőre félre kell tenni a detektív barátunkat.
Felkapcsolta a proxys internetet, hogy ellenőrizze, hogy esetleg nyilvánosságra hozták már-e a tegnap esti művét, avagy sem. Amennyiben igen, és legalább két óra eltelt ezóta akkor elvigyorodik és ennyit mond Ynym-nek.
- Csak egy kis karizma és színjáték és minden titok megnyílik előttem, Halálisten.
Elővette a legjobb beszélőjékét és úgy állt az apja elé.
- Apa, láttad a híreket? Kira amerikai bűnőzőkre csapott le. Többnek utánanéztem apa, a képkereső segítségével összehasonlítottam az adatokat, minden egyezett kivéve a korábban nyilvánosságra hozott névvel. Ebből arra következtethetünk, hogy Kira valószínűleg kapott egy fülest valamelyik amerikai rendőrszervezettől. Ez nagyon fontos lehet a Kira ügy érdekében, azonban... apa... valamit nem mondtam el neked... valamit, amit már rég elkellett volna... Én... én... kutakodtam Kira után, már korábban is... Összefüggéseket kerestem, megakartam oldani az ügyet, hogy büszke legyél rám... azonban nem sokra jutottam. Elakartam mondani neked, már korábban is, de közben lehet, hogy magától az FBI-tól kerültek nyilvánosságra az adatok. Persze ezt csak az ott dolgozók tudhatják biztosra, de ha belegondolunk a te munkahelyed a legkiterjedtebb az USA-ban, így értelemszerűen onnét a legkönnyebb kiszivárogtatni az adatokat. Elég csak egy alkalmazott, aki megijedt Kirától, hiszen bárki hozzáférhetett az intézményen belül ezekhez az adatokhoz. Vagy ami mégrosszabb... Kira megtudta valaki nevét... Apa, tőletek ugye nem halt meg senki? Kira egy közveszélyes bűnöző, akasztófára kell küldenem... engedd meg, hogy segítsek apa... Engedd meg, hogy együtt küldjük az akasztófára ezt a tömeggyilkost... kérlek!
- Fiam, ez az egész... nem veszélyeztethetem az életed, még az enyém mellett.
- Csak egy segítőkész fiú leszek apa, aki a szabadidejét apja munkahelyén tölti.
- Nos... nagyon nehéz ebbe beleegyeznem.
- Ez az ügy lehet a legjobb esélyem arra, hogy bizonyítsak neked, hogy bizonyítsak a rendőrségnek.. Tudod, hogy okosabb vagyok náluk, apám.
- Ben, értsd meg... nem tehetem kockára az életed.
- Épp ezért változtatunk nevet, te is meg én is... Nem használod többet otthon a rendőrségi adatbázist amíg ez a tégla a rendőrség sorai közt van, reset-eljük a routert, hogy új IP címet kapjunk. A rendőrségen mindenkinek ezt ajánljuk. Így Kira nem tud minket követni otthon. Én pedig a szomszéd utcában tetetem majd ki magam a taxival és kapucnit húzva megyek be a rendőrségi épületbe. Kérlek apa, engedd, hogy bizonyítsak.
- Rendben van, fiam. De amint a legcsekélyebb esély is van rá, hogy a családunk veszélybe kerül...
- Akkor ígérem, hogy nem szaglászom többet Kira után. De már korábban is oldottam meg neked ügyeket, többen ismernek a rendőrség
- Hát... rendben van fiam, de... csak így. Holnap beviszed a jegyzeteket a irodámba és összegezzük amit tudunk, hátha te átlátsz a sorok között.
~ De mennyire, hogy átfogok látni a sorok közt, te bolond apuka. Az FBI-nak is vannak aktái a korábbi Kiráról. Megtudom, hogy ki ő, megtudok mindent, amit tudnak róla és valószínűleg felvehetem majd a kapcsolatot L-el is. Apám fülébe ültettem a bogarat, hogy valaki információkat ad ki a rendőrségtől Kirának, így értelemszerűen a családjában fog megbízni a legjobban. Az IP cím csere csak... elővigyázatosság, nem akarok kiadni "Kirának" apám számítógépét és a hálózatunkat sem. És nem is keveredem gyanúba, hiszen minden FBI ügynöknek ez lesz tanácsolva.~
- Reménykedjünk, hogy így legyen... apa...ha megbocsájtasz...
Kisétált a szobából, resetelte a routert majd elfogyasztott egy bacon-ös tükörtojást reggelire. A nap nagyrészében tanult a vizsgáira, a naplóba csak a korábban összegyűjött japán politikus nevei kerültek aznap. Ezúttal japán idő szerint, 22 óra múlva halnak meg.
Csak amikor beállt az este, akkor hagyta el a házat. A koncertre indult, az első sorokba furakodott, maga sem tudja, hogy miért. Nem ismerte Misa-t, nem tudta milyen stílusú zenét játszott. Úgy döntött hagyja magát, és persze Ynym-et meglepni.

••••••••••••••••••••••

Soundtrack: Low of Solipsism

••••••••••••••••••••••

Vissza az elejére Go down
Gabryella
Mesélő
Mesélő
Gabryella


Erőpontok : 34
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 43

Boston - USA Empty
TémanyitásTárgy: Re: Boston - USA   Boston - USA EmptyPént. Jan. 08 2016, 22:39


No problemo! I promise I won't say anything, even if they torture me!


Amane Misa
••••••••••••••••••••••



••••••••••••••••••••••


A másnap is egy nagy rohanás volt. Korán kellett kelni, ami igazán nem akartam, de hát a munka az munka. Kora reggeltől egészen késő délelőttig interjúkat adtam néhány újságnak, emellett néhány hírességgel találkoztam, igaz, nagyon rövid ideig, de ez nekem bőven elég volt, hogy néhány szót váltsak velük. Bár az angoltudásom időnként akadozott, érdemes volt ezt a gimiben magasabb szinten tanulni. Ebédre egy kis szelet steaket ettem zöldségsalátával, majd rohanás a stadionba. Már a meglepetésem is készen állt. Az öröm meg a feszültség miatt ugráltam egy kicsit, de a szervezők furcsa pillantást vetettek rám. Mindegy is. Ezután több órányi üldögélés következett a fodrásznál és a sminkesnél. A végeredmény szép lett, a természetes vonalaimat emelték ki. Bár a kedvenc vörös rúzsom nem maradhatott le erről a koncertről. ÉS végül elkezdődött. Hihetetlen volt. Több ember jött el, mint amit vártam. A hangosítás megfelelő volt, a fények látványosak és hatásosak. Néhány számot japánul énekeltem el, de helyszín miatt az angol dalaim voltak többségben. A közönség jó hallgatóságnak bizonyult, ebből erőt merítettem, és fáradhatatlanul adtam elő a dalaimat, lehetőleg száz százalékosan. Végül elérkezett a vége. Itt egy kicsit elbizonytalanodtam, hogy a meglepetés nagyképűen fog hatni. De már elkezdtem. Úgyhogy be is fogom fejezni.
-Köszönöm szépen, hogy itt lehettem!-hajoltam meg-És ezt szeretném meghálálni valahogy. A koncert után a szerencsések beszélgethetnek velem az öltözőmben, ha szeretnének. Sajnálatos módon nem számítottunk, hogy ennyien lesztek, és már ezért is különösen hálás vagyok.-szóltam a közönséghez, majd ismét meghajoltam.- Nagyszerűek voltatok, és a mai koncerten rengeteg tapasztalatot kaptam tőletek. A kiválasztottakat most fogom kihúzni, a jegyek sorszámát mondom be, és mindegyik csak egyszer szerepel benne,-ekkor kihoztak egy gömböt, tele papírokkal.-hogy mindenkinek esélyt adhassak. Ha tiétek az egyik jegy, akkor kérem a színpad melletti szervezőkhöz fáradni, hogy idekísérhessenek. Ezt 9:30-ig tehetik meg.-összesen 5 darab kártyát bányászok elő, valamelyiknél hosszan kotorászok. Az öt jegyszámot érthetően elmondom, emellett ki is vetítik.
- Még egyszer hálásan köszönöm és jó éjszakát Boston!-kiáltottam fel.
A táskámat eldugtam az öltözőmben, mielőtt megjöttek volna a vendégeim. Pontosabban a fogason lógott, és a kabátomat akasztottam rá, így nem volt szem előtt. 10 perc múlva csak 3-an jönnek el. Kissé feszengtek, de igyekeztem oldani a hangulatot, ami némileg sikerült is. Egy kis innivalóval kínáltam meg őket, és sós mogyorót hozzá. Bár én nem igazán ettem belőle, mivel nem tesz jót az arcbőrömnek. Lassan mindegyikük elszállingózott. A negyedik személy nem jött el, de nem sértődtem meg. Vannak ilyen emberek is. Az utolsó időpont előtt egy kicsivel érkezett meg egy srác. Szőke haja a homlokába lógott, és barna, kapucnis felsőt viselt. Benként mutatkozott be. Majdnem felsikítottam, és a nyakába ugrottam volna a srácnak, de nem tehettem meg. Hatalmas mosoly terült szét az arcomon, és próbáltam megőrizni a hidegvéremet. Mert nem láttam. Nem láttam az életkorát. És ezt csak egyet jelenthet, azt hogy ő Kira!! Istenem, és még eljött a koncertemre. Azt hiszem ezt a hatalmas eseményt nem is lehetett volna szebbé tenni számomra.

••••••••••••••••••••••

Soundtrack: DN OST - Misa

••••••••••••••••••••••

Vissza az elejére Go down
Ben
Mesélő, Társadminisztrátor
Mesélő, Társadminisztrátor
Ben


Erőpontok : 101
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 56

Boston - USA Empty
TémanyitásTárgy: Re: Boston - USA   Boston - USA EmptySzomb. Jan. 09 2016, 11:07


I will finish what you started


Ben
••••••••••••••••••••••



••••••••••••••••••••••


/OOC: Misa irányítása engedélyezve volt/
~Az enyém az egyik sorszám? Micsoda szerencsés este....~
Utolsóként ment el Misa öltözőjéhez, meg kell vallani, hogy kissé szégyenlős volt előszőr, azonban amikor bemutatkozott a lány sokkal izgatottab volt nála. Hamarosan kiderült, hogy miért.
- Honnan a fenéből...
Majd minden megvilágosodást nyert.
- Tehát te... úgyérted, van egy saját füzeted és...
Nem tudta feldolgozni a dolgokat, átgondolni, ugyanis a lány a nyakába ugrott.
- Hadd legyek a barátnőd! - sikította
~ Nos, úgy tűnik egy halálisten mellett egy másik isten is... mellettem áll. Egy ilyen lehetőség nem hull csak úgy az ember ölébe. ~
Finoman végigsimította Misa arcát, majd megcsókolta.
- Nekem kéne könyörögnöm, hogy egyáltalán észrevegyél drága Misa. - még mindig magához szorította a lányt, csak ha ki akar bújni (amit valószínűleg nem akar) imádott Kirája karjaiból, csak akkor engedi el. - Ki gondolta volna, hogy egy ilyen tehetséges lány kapja meg a listát.
~ És elkérte a szemet, kicsit zakkant. ~
Vett egy nagy levegőt, majd folytatta.
- Azonban van egy ember, egy aljas, csúnya, perverz detektív aki miatt egyelőre nem engedhetem meg magamnak, hogy együtt legyünk. A te segítségeddel viszont Misa, örökre megszabadulhatunk L-től. Add nekem a listádat, csak egy lapot hagy magadnál és egy tollat. Valamint... add nekem az egyik mobilodat, erről foglak felhívni, ha eljön az ideje. Addig amíg nem tudjuk megölni L-t mindketten veszélyben vagyunk, és nem bírnám ki, hogy elveszítelek. Pedig csak... most kaptalak meg. Ezt te sem akarod ugye? Majd kereslek, ha biztonságos lesz. Valamint adj egy e-mail címe is, de ne ijedj meg, ha álnéven kereslek. Ha egy közös titkot fogok emlegetni, tudni fogod, hogy én vagyok.
Amint ennek eleget tett, hagyta, hogy Misa válasszon beszélgetéstémát, teljesen terelte a dolgot a listáról. Hamar eltelt az a pár közös óra.
~Ez a lány bolond. De egy tökéletes eszköz arra, hogy L tegyem lábalól L-t. Egy hülye szóvicc. Ennyire fáradt volnék? ~
- Köszönöm neked ezt a csodálatos estét Misa, és alig várom, hogy legközelebb biztonságban megismételjük. - nyomott egy puszit Misa homlokára, majd elvitte a lány füzetét, csupán egy lapot hagyott nála, az egyik telefonját és a lelkére kötötte, hogy a szerelmük biztonsága érdekében ne keresse meg őt. - Majd elfelejtettem, Misa. Kérlek repülj vissza Japánba addig, amíg nem kereslek. Utána örökké együtt lehetünk.
Zsebbre tett kézzel sétált haza, útközben elrejtette Misa listáját a sajátját pedig kivette a rejtekhelyről.
- Ynym, bármilyen nevetségesnek tűnik, de ez a lány a győzelmem kulcsa.
Amikor hazaértek, már csak arra volt energiája, hogy lefeküdjön aludni a listát pedig elrejtse a füzetei között. Holnap nagy nap vár rá.
Kettőkor feküdt le, de hét előtt már talpon volt. Összekaparta az áljegyzeteket amiket Kiráról "gyűjtött", majd rohant is a rendőrségre. Nem sok újdonsággal tudott szolgálni, hiszen nem tudta, hogy mennyire vannak képben Kiráról, vagy talán nem is akart segíteni. Valószínűleg az utóbbi. Azonban már bent van, benn vann és saját magát üldözi.
~ Ideje egy kicsit mélyebbre ásni. ~
Mivel az apja megbízott benne és többen mások is, könnyen hozzáfért a Kira aktákhoz. Elvégre miért is ne bíznának benne, több ügyben a segítségére leltek. Az apja asztalán foglalt helyett, feltette a lábát az asztalra és egy chilis burítót kezdett fogyasztani.
~ Yagami Light... hmmm... érdekes... Nem sokáig voltál Kira kedves Light, azonban valamit biztos forraltál. Mi a fene... Tényleg életben volnál?~
Látta, hogy vannak képeik is a listáról így ismerik a szabályait. Már amennyit tudunk róla. Becsukta az aktát és egy széles vigyor húzódott az arcára. Amikor nem volt senki a közelben, megszólította Ynym-et.
- Ynym, ha elszeretném dobni a listát, lehetséges lenne, hogy egy általam választott személyhez kerüljön (OOC: Lehetséges, lásd: Rem)? Azt hiszem egy nagyon érdekes terv jutott az eszembe az imént, amelyen sok almát nyerhetsz és egy "egészestés" szórakozást nyerhetsz rajta? Csak válaszolnod kell a kérdésemre.

••••••••••••••••••••••

Soundtrack: Low of Solipsism

••••••••••••••••••••••

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
avatar



Boston - USA Empty
TémanyitásTárgy: Re: Boston - USA   Boston - USA EmptySzomb. Jan. 09 2016, 19:42

Ynym épp egy kosár álmát zabált az asztal alatt, amikor Ben megszólította.
-Igen, hogyne persze, csak adj még egy kis almát.
Amint megette, fogta is a következő kosarat, amit senki nem tud megmagyarázni, hogy hogyan került oda. Amíg ezt ette, nem figyelt Ben-re, maximum akkor, ha beavatja Ynym-et a tervébe. Ha meg nem, hát nem.
-Az új listatulajdonos is olyan unalmas lesz, mint te? Van birsalmája? És megy a hűtője?
A beszéd közben hangosan “GLUTTY-GLUTTY” hangokat ad ki és amikor elfogy az almakézen állva kezd pörögni.
-Akármit tervezel, csináld gyorsan. ALMÁÁÁÁÁÁÁT AKAROK!
Vissza az elejére Go down
Ben
Mesélő, Társadminisztrátor
Mesélő, Társadminisztrátor
Ben


Erőpontok : 101
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 56

Boston - USA Empty
TémanyitásTárgy: Re: Boston - USA   Boston - USA EmptySzomb. Jan. 09 2016, 21:07


I will finish what you started


Ben
••••••••••••••••••••••



••••••••••••••••••••••


Ben alig bírta visszatartani. hogy helyben elkapja az őrült röhögőgörcs. Délig nem bírt magával a bőrében, több mint kilencven alkalmazott nevét és fényképét gyűjtötte össze egy pendrive-ra, (természetesen nem az apja gépéről, hálózattal egy másikról, nem mintha bármit is számított volna.) Majd hatvan regisztrált bűnözővel is ugyanezt tette.
~ Bárki aki idetekint, azt láthatja, hogy szorgosan dolgozom, - meg is vannak nyitva a fájlok, a többit a háttérban végzi - valószínűleg a Kira ügyön, hiszen azzal kapcsolatban kértem minden jelentéktelen dolgot, helyszíni fotókat, stb. Minden harmadik feljátszott név után odamegyek az asztalomon lévő burítóhoz és BELEHARAPOK! ~
Mivel nem dolgozott itt, így akkor van szünetem amikor akarom. Dél felé elindul haza.
- Apa, két óra és itt vagyok,  otthon felejtetted az ebéded és mivel dolgozol, így gondoltam elmegyek érte. És készítek magamnak is valamit.
Zsebretett kézzel kiballagott ki a rendőrségről, majd Ynym-hez szólt.
- Mostantól, ha bármilyen szövegkörnyezetben kimondom az eldobom szót, azt akarom, hogy a lista Yagami Lighthoz kerüljön. Ezzel lemondok majd a lista tulajdonjogáról… egy időre.
- Amint hazaért kinyitotta a listát, majd írni kezdett bele. Azonban nem neveket.
“Kira, az új világ igazi istene,
engem illet a megtiszteltetés, hogy részese lehettem az új világ létrehozásában szerepet játszó törekvéseidnek. Amíg L eldobatta veled a listát, hozzám is került egy és én rögtön tudtam, hogy mit kell tennem. Először japán bűnözőket kezdtem ölni, majd megszabadítottam a világot a legelvetemültebb terroristáktól. Ezek után sikeresen az FBI köreibe férkőztem, kiderítettem az identitásodat és leírhatatlan gyönyör töltötte el a szívem, amikor megtudtam, hogy életben vagy. Összegyűjtöttem hatvan alkalmazott fényképét, majd megöltem őket egy tűzesettel. Gondolom olvastad, az apám is köztük volt. Így leszűkítettem a gyanúsítottak körét, de senki nem gondola olyan elvetemültnek, hogy megöljem a saját apámat. Ha meg mégis, pont ezért dobtam el a listát és semmisítettem meg minden bizonyítok, internet előzményeket, kitépett lapokat, mindent. Nyilván meg fognak gyanúsítani, de mivel semmire nem fogok emlékezni, így nem is tudnak rámbizonyítani semmit. Ezért a lépésemért valószínűleg “durcás leszek” ha a te vallató atmoszférádba kerülök, kérlek nézd el nekem. De ez nem a legjobb hírem számodra, Kira. Kiderült, hogy három van belőlünk, és az egyikünk megkötötte az üzletet a szemre. Kissé buta lány, de elláttam instrukciókkal, valamint leírtam neked a lap aljára az e-mail címét és a telefonszámát. Amint eltudsz hozzá juttatni egy fényképet, megöli neked L-t. Valamint ugyaennyi bűnözőt is összegyűjtöttem, ezeket közül harminc meghal addig a dátumig, amíg érvényes a halállista. Itt egy kérdéssel fordulok hozzád, ha még engem továbbra is gyanúsítani fognak (és valószínűleg fognak), akkor öld meg ezeket a bűnözőket, hogy mégjobban elterelődjön rólam a gyanú. A jelszót és a mail felhasználó linkjét lent találod, a biztonság kedvéért használj te is proxy-t és ha kapcsolatba akarsz lépni velem, ne saját e-mail címről írj, hanem küldj egy levelet “önmagadnak”. M
Alig várom a találkozást, és remélem jól szolgáltam az új világ ügyét.
A második kira."
Így is tett, felírta annak a hatvan dolgozónak  a nevét, akik két óra múlva elhunynak egy tűzbalesetben. A hatvan dolgozó neve között ott volt az apja is, valamint négy embert akik a tűzbalesetet okozóia lesznek, egy aki és egy aki kikapcsolja az automata tűzoltóberendezéseket. Az apja halálának a következőt írta:
“Hogy megmentse fia és főnöke életét a lángok karmaiból kilöki őket az első emeletről, önmagát azonban nem tudja megmenteni”
A többieket könnyebben lerendezte, egyszerűen annyit írt, hogy elhunynak a tűzbalesetben. Akik nevét nem írták fel a listára, azok valószínűleg életben maradnak, hiszen csak a felírt nevekre lehet hatással.
Ezután elővette a laptopot és proxy-ról, álmaillel írt egy üzenetet Misának.
“Egyetlen Misám,
Boldog vagyok, hogy egy ilyen csodálatos barátnőm van. Örömmel közlöm, hogy L hamarosan kiesik a képből és így elvihetlek egy olyan randevúra, amelynek csak a képzeleted szab határt. Ehhez azonban szükségem van a segítségedre, és nem hibázhatsz. Ha minden jól megy kapni fogsz egy képet egy ismeretlen személyről, ismeretlen telefonszámról vagy mailből. AZONNAL  írd fel az illető nevét a halállistából kitépett papírra, majd amint lejárt az idő égesd el.  Még valami. Kérlek utazz el japánból, bele fogok őrülni a hiányodba, de nem tudnám elviselni, hogy elveszítelek. Elmondhatatlanul, leírhatatlanul fontos vagy számomra Misa-misa. Ígérem, hogy amint biztonságban leszünk kereslek… és egy meglepetésem is  van számodra. Amint elolvastad ezt a mailt semmisítsd meg ezt az üzenetet, és azt is, amit attól az ismeretlen személytől fogsz kapni. Ha ezt megteszed, én téged örökkön-örökké szeretni foglak.
XXX és ezer csók,
Ötöske”
Ben ezután elvitte magával a listát ami még mindig egy tök átlagos füzetnek volt álcázva, útközben vásárolt mégegy kosár almát Ynym-nek, majd hosszabított egy kicsit, hogy tíz perccel a “baleset” előtt érjen be.
~ Akármid is volt ellenem L, ha volt, már nem ér sokat. Nem fogok emlékezni, minden bizonyítékot megsemmisítettem. Így bizonyíts rám bármit is. ~
Megvárta, amíg a tűz okozója felordít, hogy tűz van, majd egy folyosón Ynym-hez fordult.
- "Let there be Light" - idézett istentől, majd csak ennyit mondott: -Eldobom.
Érezte, hogy Ynym eltűnik, majd rohanni kezdett egyenesen az apja irodája  felé. Az ebédesdobozt útközben elejtette.
- Apa! Tűz van! Apa… Meneküljünk.
Próbálta ráncigálni az öreget, aki az egyik már égő társát próbálja menteni. Csak akkor ereszti el, amikor az már hangosan felnyög.
- Apa, meghalt! Nem látod! Mennünk kell!
Az azonban megállt a főnöke irodájánál is, majd a fegyverével belőtte az ajtót. A nő nem volt teljesen magánál, így a férfi pofozgatni kezdte.
- Apa, ez ráér! Ketten elbírj…
A tűz elérte a szobát, nem tudtak kimenekülni. A poroltót pedig már nem érték el.  Az apában aktiválódtak a “védelmi” reflexek, és kilökte őt és a nőt is az ablakon, majd megpróbált valamit megmenti a fiókból. Azonban az ablakot nem érte el,valószínűleg megbotlott. Ben csak azt hallotta, hogy felordít. Próbált feltápászkodni, de nehezen ment neki. Amint sikerült, már túl késő volt, ha nem fogják vissza (amit valószínűleg megtesznek) akkor szerez egykét enyhe égési sebet. Próbálja magát beverekedni, de  rájön, hogy öngyilkosság lenne. Őszinte könnycseppek csordulnak végig a szemein, belemarkol a fűbe és veszettül tépkedni kezdi.
- Miért mindig az őszinte emberek halnak meg?!
Odarohan a kiérkező tűzoltókhoz.
- Hozzák ki az apámat! Kérem! Könyörgöm!
Ha nem nyugatózzák le elájul, ha igen, akkor “Miért?”-eket nyöszörög. Reménykedik abban, hogy  baleset volt, de valószínűleg Kira műve.
~ Kira, te szemét álnok dög. Elteszlek láb alól, ha az életembe is kerül! Eddig hittem benned és te… elárultál. ~

••••••••••••••••••••••

Soundtrack: Low of Solipsism

••••••••••••••••••••••

Vissza az elejére Go down
Aria
Mesélő
Mesélő
Aria


Erőpontok : 490
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 128

Boston - USA Empty
TémanyitásTárgy: Re: Boston - USA   Boston - USA EmptyHétf. Jan. 11 2016, 23:13


If you use your head, you won't get fat even if you eat sweets


L Lawliet
••••••••••••••••••••••



••••••••••••••••••••••



A DPI rendszert használva a fiú az utóbbi időben könnyedén szűkítette a gyanúsítottak körét. Az ún. Deep Packet Inspection rendszert először 2005-ben alkalmazták, vagyis 2007-ben már aktívan használható volt, könnyedén vissza lehet keresni az IP címet, bármilyen képkeresés, vagy egyéb kereső kifejezés beírása alapján (Az USA ma is aktívan használja). Természetesen több országban is kerültek gyanúba, de történtek ismételt betörések az adatbázisba, japán proxyról (vagyis egyértelműen az új Kira lépéseként.) Az illető balesetet szenvedett, és egyelőre nem halt meg, de a sérülései súlyosak voltak, így L feltételezte, nem él sokáig (OOC: amennyiben kérdés, honnan tudom, ki jutott be, az adatbázis még mindig naplóz, azonosítóval kell belépni, tudom ki lép be, és milyen információkat kér le, illetve a listával nagy időtávokat lehet befogni, ezt L is tudja). Ráadásul pont a nevet változtatott bűnözőkre keresett rá. Ezeket az adatokat feltételezhetően továbbította a második Kirának. Mivel az illető FBI-os volt, azonnal lehetett feltételezni a kapcsolatot az FBI-al és a legutóbb történtek után, biztos, hogy az új Kira műve volt. Előtte a rendőrségen, hatvan alkalmazott nevét és fényképét kérték le, illetve ugyanennek a rendőrségi csoportnak folytak be az információk az első Kira ügyről, igaz, foglalkoztak a másodikkal, de gyanúsan sok volt a lekért információ. Később tűzesetben haltak meg. ~Vagyis a második Kira minden bizonyítékot eltűntetett. Csakis ez lehetett a célja, amennyiben tényleg az FBI sorai közt, vagy annak közvetlen környezetében lapult~ A megmenekülők között volt egy tizenéves fiú, Ben Davidson is, a korábbi Kira ügyről egyszer információkat lekérő ügynök fia, aki önkéntesként részt vett a nyomozásban (amennyiben nem emlékszik, hogy ő volt Kira, ezt könnyedén elmondhatja a kihallgatás során is) ~Egyértelműen felé terelődik a legtöbb gyanú, ugyanakkor az első Kira kilétének keresése… Ráadásul, korábban a DPI-al történt keresések gyanúsítotti szférájába is bekerült. 70% eséllyel ő a második Kira, azonban a kihallgatáson, ahol hazugságvizsgálót is alkalmaztak nem tudott semmiről. A lista szabálya, hogy aki eldobja, elveszíti róla az emlékeit… vagyis, ha volt nála lista, már nincs. Ráadásul a lekért információk, ha eljutottak hozzá, tudja, hogy Light volt az első Kira. Ebben az esetben, logikus lépés lenne hozzá megpróbálni eljuttatni a listát.~
L következő lépésként ezeket az adatokat továbbítja a Wammy Otthonnak, azon belül is a címzettek a Near és Mello névre hallgató fiúk, a lehetséges örökös jelöltek. Ebben összefoglalja kutatásának eredményét, és leírja, amennyiben az elkövetkezendő időszakban meghal, a gyilkos minden valószínűség szerint Yagami Light lesz. A második Kira ebben az esetben nagy valószínűséggel Ben Davidson. Az adatok továbbítása után saját számítógépeiről minden adatot töröl. Ha mégis túléli a helyzetet, később, az Otthonban ismét lekérheti az információkat, amennyiben azonban tényleg meghal, és megtalálják a főhadiszállását, semmilyen módon nem tudják ezeket az adatokat visszaszerezni.
L a pálya mellé lép, kezében a teniszütővel. Lightot meglepheti, hogy a fiú felkészültségét a sportra legfeljebb az jelzi, hogy a cipője kivételesen bekötve, a lábán van, és nem valahol félrerúgva. Lighthoz fordul:
- Megfelelő, ha az nyer, aki megnyer hat játszmát, vagyis egy szettet? – kérdezi.
A játék végén ismét odalép a fiúhoz.
- Köszönöm a játékot. Régen játszottam ilyen keményen. – miközben elsétálnak a pályától, beszélni kezd. – Érdekelne a véleményed néhány dologról a Kira üggyel kapcsolatban. Most, hogy tudsz a listákról, mit gondolsz, ha hozzád került volna… mit teszel vele? – megvárja a választ, majd folytatja. – Úgy tűnik, falba ütköztem a második Kira ügyének megoldásakor. A legfőbb gyanúsítottam, egy Ben Davidson nevű fiú láthatólag semmire nem emlékszik a listával vagy hasonlókkal kapcsolatosan. Ugyanakkor, meg kell jegyeznem, nem szoktam tévedni. A lista szabályzata szerint eldobhatja azt, és elveszítheti az emlékeit. Úgy sejtem, az első Kirának kívánja eljuttatni. Ugyanis nem halt meg. – felnéz Lightra. – Az első Kira ellen hatékonyan léptem fel. Egy házkutatás során megtaláltuk nála a listát, bevittük kihallgatásra, és én magam hallgattam ki. A beszélgetésünk végén úgy döntött, a tanácsomra eldobja a listát, és megpróbál normális életet élni. Később úgy állítottam be, mintha a nyomozásban kértem volna tőled segítséget. – vált hirtelen hangnemet. – Amikor kihallgattalak, sejtettem, hogy nem vagy rossz ember, a lista tett tönkre, és adni akartam egy esélyt. Megígértem, hogy visszatérhetsz az életedhez, és elfelejtheted a múltat. Apád tud róla, ki vagy, de rajta kívül alig néhány helyen lehet erről információt szerezni, akárhová mennél, tiszta lappal indulnál. Arra kértél, hogy tartsam ezt titokban előtted, és védjelek meg önmagadtól. Most úgy tűnik, elbukom ezt az ígéretet, mert rákényszerülök, hogy felfedjem előtted a múltad, de nincs más választásom. Ha megérinted a listát, visszatérnek az emlékeid, de jobb, ha tudod, ha elkezdődnek a gyilkosságok, a gyanú először rád terelődik majd. Ismételten felébred az az éned, amit azt reméltem, örökre elfelejthetsz. Én pedig… nos, én könnyen lehet, hogy megtanulom, pontosan mekkora esély 4,25%. – mosolyodik el keserűen. – Mindenesetre, megkérlek, a saját érdekedben, ha a lista eljut hozzád, ne érintsd meg.  Eddig is óvatos voltam, és figyeltem, hogy semmilyen felvétel, fénykép ne készülhessen rólam, de ezután tényleg vissza kell vonulnom. Lenyomozhatatlan számokról foglak keresni, ha kapcsolatba kell lépnünk, de nem adok meg információt a tartózkodási helyemről, rövid időközönként változtatom majd, így soha nem fogják tudni, hol vagyok. Valószínűleg hosszú ideig ez lesz az utolsó személyes beszélgetésünk Yagami Light, akárhogy alakulnak a dolgok.


••••••••••••••••••••••

Soundtrack: L Theme

••••••••••••••••••••••

Vissza az elejére Go down
Ben
Mesélő, Társadminisztrátor
Mesélő, Társadminisztrátor
Ben


Erőpontok : 101
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 56

Boston - USA Empty
TémanyitásTárgy: Re: Boston - USA   Boston - USA EmptyKedd Jan. 12 2016, 20:30


I'll take a potato chip... and eat it!


Light
••••••••••••••••••••••



••••••••••••••••••••••


~ Tényleg ez lenne az? ~ Gondolta Light miközben áttekintett egy oldalnyi függvényt, amit házi feladatként kapott. ~ Ez túl egyszerű... ~ Búslakodott el és merengett el, az ablakon túli tájban. ~ Ez a Kira ügy nem hagy nyugodni... Mi történt az elsővel? Miért nem kérdeztük ki? Vagy egyszerűen halálbüntetést kapott? Pedig biztosan sokat segítene, a nyomozás előrehaladtában... ~ Így filozofált, amikor meglátta L-t a ház előtt, az ablakon keresztül. A fiú gyorsan fel is ugrott a székből le is sietett és köszöntötte. - Üdv! Minek köszönhetem a látogatásod? - Miután L elmagyarázta a szituációt, néma csöndben a teniszpálya felé kezdtek sétálni. Miután megérkeztek, L ismertette a szabályzatot. - Egy szett! Rendben! De figyelmeztetlek, hogy bajnok voltam! - A játék után izzadtan és fáradtan L után ment. - Igen... Én is rég játszottam ilyen jót! - Felelte szuszogva és nagyokat lélegezve, hogy levegőhöz jusson. - Mit tettem volna, ha hozzám került volna a lista? Igazából ez egy nagyon jó kérdés... Mint nyomozó és példás diák, azt kell, hogy mondjam, hogy rossz dolog elvenni más életét és ez így is lenne elfogadott... De... De igazából megértem Kira szándékait is... Hiszen itt ez a velejéig romlott világ és a halállista talán jelenthet egy kis fénysugarat a sötétségben. És ugyebár minél kisebb a sötétség, annál nagyobb a fény. De azt kell, hogy mondjam, miután rendőröket kezdett gyilkolni és piti bűnözőket, valószínűleg elment az esze... És most itt van a második Kira, akit ugyan úgy el kellene kapni, mint az elsőt... És én azért vagyok itt, hogy segítsek! Nem? - Nézett kérdően, mosolyogva L-re. Miután elmagyarázott mindent, Yagami csak bambult ki a fejéből és gondolkodott. ~ Én, mint Kira? Az nem... Az nem lehet... Vagyis... Így minden értelmet nyer! És ugyanakkor semmi sem... Hogy kapott el? És... És miért fogadtam el, az ajánlatát? Tartsa titokban és védjen meg önmagamtól? Ez nem vall rám... Nem értem... ~ Egy pár percnyi csend után Light egyszerűen csak fogta és megütötte L karját. - Te szemétláda! Te végig tudtad és csak most szólsz?! Nem bírtam enni, nem bírtam aludni, mert egyszerűen nem állt össze a kép! És te azért nem szóltál, mert amíg Kira voltam, megkértelek rá?! Hát, hogy hallgathattál egy pszichopatára?! Jajj... Bocsánat a kirohanásomért, csak... Szinte felfoghatatlan... De hiszek neked. Már megfordult a fejembe ez a lehetőség, de az emlékeim csapdába csaltak... Amúgy... Köszönöm, hogy megkíméltél... Remélem megérte a fáradtságot... Bele se merek gondolni, hogy mennyit kockáztattál ezzel... És ne aggódj! Óvatos leszek a listával. Sajnálom, hogy nem találkozhatunk személyesen a jövőben... Remélem minél előbb megoldódik ez a második Kira ügy és akkor játszhatunk egy visszavágót... Öröm volt találkozni veled! És emlékszel... Tudod, hogy hol találsz! - Mondta mosolyogva, hátat fordított a fiúnak és egyenesen haza sietett. Édesapja épp otthon volt. Köszönt neki és fölment az emeletre. ~ Ő is benne lett volna? Nem hiszem el... Tudtam, hogy tagja volt a Kira ellenes nyomozócsoportnak, de akkor ezek szerint L-el is tartja a kapcsolatot... Ez megnyugtató. Mondjuk szólhatott volna, hogy egy őrült sorozatgyilkos voltam... ~ Amint belépett a szobájába megpillantott valami nem oda illőt. A lista ott hevert az íróasztalán és az asztali lámpa egyenesen rá világított a sötét szobában. Light gyorsan bezárta az ajtaját és oda lépett hozzá. - Hát igaza lett L-nek... - Mondta halkan. ~ Most mit csináljak? Nem tudom értesíteni, hogy megtaláltam! Befóliázzam és rejtsem el? Tanulmányozzam át, egy kesztyűvel? Vagy... Vagy megérintem... De hisz külön figyelmeztetett, hogy visszatér az összes emlékem. Az összes emlékem, amit elfeledtem... Minden, egytől egyig... ~ Nyúlt lassan a füzetért, de megállt. ~ És mi van, ha rájön L, hogy megérintettem? Másodjára már nem fog életben hagyni... Akár ennyire is a barátomnak tartom... De az a sok tudás és emlék, amire áhítozok! És persze a hatalom! Ezzel az eszközzel kitakaríthatnám a söpredéket! És én lennék... Az új világ ura! ~ Végül szép lassan végigsimította a kezét a borítón és hirtelen visszatértek az összes elfeledett emlékek. Light eleinte csak elmosolyodott. Majd ahogy egyre kiszélesedett az a mosoly, hahotázni kezdett, majd kitört belőle a beteg röhögés. ~ TUDTAM HÁHÁÁ!! TUDTAM ÉS TUDTAM ÉS TUDTAM!!! Minden a terv szerint! Sőt... Ennél jobban el sem sülhetett volna! ~ A sok nevetéstől kifulladt, majd köhögött egy nagyot és leült a székébe. ~ Tudtam, hogy L a nyomomra akadt, amikor regisztráltam arra a fórumra, ezért gyorsan ki kellett tervelnem valamit! El kellett fogatnom magam a rendőrséggel! Tudtam, hogy L a listát fogja okolni az egész miatt, ezért meg fog bocsájtani nekem, fölajánlja, hogy eldobhatom a halállistát és segítségemet fogja kérni a nyomozáshoz! Szinte már a szájába adtam a szavakat! Nagyon kiábrándító... Tudtam, hogyha eldobom a listát, akkor Ryuk hamarosan megint unatkozni fog és ismét le dobni. Az volt a tervem, hogy elkapom, visszaszerzem tőle a listámat és akkor indult volna "A Terv", amit még az "elkapásom" előtt akartam bevetni! De nem tettem, mert túlságosan is "durva", "etikátlan" és már "túl messzire mentem volna vele"! A jó büdös fenéket! Csak nem lett volna túl kifizetődő úgy végrehajtani, hogy minden szempár engem követ... De most már! Minden nekem kedvez! És azt mondtam volna, hogy nincs olyan, hogy új és tiszta világ? Minő igazság... MÉG NINCS! De L halála után nincs semmi, ami gátat szabhatna az elképzeléseimnek és végre elfoglalhatom a trónomat, mint Kira Az Új Világ Istene! Sőt! Nem is kellett elkapnom a második Kirát! Ő talált meg engem és megmentett! Jobb személyhez nem is kerülhetett volna! És van egy harmadik Kira is, aki alkut kötött a szemre és csak képet vár, a megölendő célpontról?! HÁ! Minden előkészítve! ~ Gondolta. - Hé Ryuk! Hol jártál eddig? - Mondta nevetve a válla fölött, amikor megpillantott egy teljesen másik halálistent. Yagami meglepődött. Felült, felé fordult és végigmérte. - Nah, te közelről, se távolról se Ryuk vagy... Nos... Üdvözöllek halálisten, hogy szólíthatlak? Az elkövetkező 10 percben csodát fogsz látni! De erről majd később... Úgy tudom, hogy a halálistenek szeretik a... Meglepetéseket! - Mondta gonosz vigyorral az arcán. ~ Drága L... Két nagy hibát vétettél el a pályafutásod során... Az egyiket nem is olyan rég... Elmondtad, hogy édesapám tudja, hogy én voltam Kira. Ebből egyenesen következik, hogy tartod vele a kapcsolatot. És méghozzá nem is olyan távkapcsolatot. Hisz már hetek óta feloszlott hivatalosan a kutatócsoport és azt hazudta, hogy dolgozni jár... De a munka helyett, hozzád járt nyomozni, valószínűleg azzal a pár hűséges emberrel akik megmaradtak neked! A másik hiba pedig a legnagyobb baklövés, amit ember elkövethetett volna az életben! Megmutattad az arcodat! És nem csak nekem! Hanem a térfigyelő kameráknak is, amikhez könnyűszerrel hozzáférhetek a rendőrségi adatbázist használva! Ha nem férek hozzá a teniszpályai kamerák adataihoz, akkor ott van még a kávézó, ahol voltunk, az iskola, amikor először kerestél föl civilben és persze a város is tele van kamerákkal, és mi nem egyszer sétáltunk keresztül egy-két városrészen. Egy szóval most megvagy! ~ Light kikereste az egyik kamera adatait és talált egy olyan fotót, ahol teljesen jól ki lehetett venni L arcát. Körbevágta, hogy csak ő legyen rajta a képen. ~ Most viszont pihentetjük egy kicsit ezt az L témát, mert most jön az a rész, ami túl "erkölcstelen", hogy a Nagy Kira végbevigye... Persze... ~ Röhögött fel majd beírt egy kis szöveget a listába: "Yagami Soichiro, az első Kira minden parancsát teljesíti, ami lehetséges, majd japán idő szerint 15:00-kor szívrohamot kap és belehal." - Íme... Nem is volt olyan nehéz... Apa! Feljönnél egy percre?! - Kiabált le és kinyitotta az ajtót, hogy nyugodtan beléphessen Soichiro. Miután bejött, Light ismét bezárta az ajtót, leültette apját az ágyra és a fiú mellé ült. - Yagami Soichito! Hallgass végig figyelmesen! Te mostantól nem beszélsz rajtam kívül senki mással, csak abban az esetben, ha utasítalak. És velem is csak akkor, ha kérdezlek. Mostantól az első Kira oldalán állsz és nem csinálsz semmi hülyeséget, csak ha én mondom! Szóval először is mondd el nekem, hogy mit tudsz azokról, akik veled és L-el nyomoznak! Valamint azokról, akik szerinted hozzáférhetnek a Kira ügyhöz! - Light figyelmesen végighallgatta az információáradatot. - Remek... Tehát van ez a Watari, akinek nem tudod a nevét, de rajta kívül mindenkinek megvan az igazi neve... Light felment az adatbázisba és kikereste azt a 4-5 nyomozót, akik még L oldalán álltak és egyenként felírta őket.  Az első Kira oldalára állnak, az ő parancsait követik, 14:00-kor kitörölnek minden adatot az összes olyan üggyel kapcsolatban, aminek az elkövetésében részt vett, vagy megemlítik Kirát és persze az összes adatot, amit eddig összegyűjtöttek róla. Egészen 15:00-ig, mert akkor szívinfarktusban elhunynak, de előtte felgyújtják az egész épületet. De Matsudának volt egy plusz feladata. A hotel kameráinak felvételeit átböngészte, csinált egy pillanatképet, amikor Watari arca jól látszódott és elküldte Light japán proxy-s e-mail címére. Persze minden előzményt törölt tette után. Azt a képet is körbevágta Yagami, majd elmentette. - Csodás... Apa! Te menj a hotelszobába és majd hívlak mobilon, hogyha szükségem van valamire. Viszlát apa, szeretlek! Nah, de most! Indulhat a buli! Küldjünk egy üzenetet a harmadik Kirának! - Mondta kacagva, csinált egy japán proxy mail-t és elkezdett gépelni.

"Kérlek figyelmesen olvasd el és pontosan másold bele a listába a következő sorokat!
Két ember nevét kell beírnod azonnal, az alábbi szöveg kíséretében: Itt az első kép: (Watari) Írd le a nevét, majd a név mögé másolt le, ezt: "átáll Kira oldalára, az ő parancsait követi, 14:00-kor kitöröl minden adatot Kirával kapcsolatban, majd 15:00-kor elhuny, szívrohamban." Íme a második: (L) Ugyan úgy, mint az imént írd le a nevét és írd mögé az alábbi szöveget: "Átáll Kira oldalára és az ő parancsait teljesíti. Nem teremt kapcsolatot más személlyel, csak ha Kira úgy akarja. 12:00-kor találkozik Kirával abban a teázóban, ahol már jártak. Kira által meghatározott időpontban fog elhunyni. Ha ez mégsem teljesülne be akkor 15:00-kor szívroham éri és bele is hal."
Ha hibátlanul oldod meg a feladatot, amit kaptál, akkor rendkívül jó pozíciót lesz az új világban, amit mi fogunk létrehozni! És persze, ne felejtsd el törölni levelezésünket, az akció után!"

- Rendben most 11:24 van... Ideje indulnom! Lesz egy találkám egy barátommal! Halálisten! Velem tartasz? Ígérem nem fogsz unatkozni... - Mondta gonosz vigyorral a képén.

••••••••••••••••••••••

Soundtrack: Kira Theme

••••••••••••••••••••••

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Boston - USA Empty
TémanyitásTárgy: Re: Boston - USA   Boston - USA Empty

Vissza az elejére Go down
 
Boston - USA
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Legend of Avatars - Avatar Szerepjáték :: Kötetlen FRPG :: DN-
Ugrás: