Legend of Avatars - Avatar Szerepjáték
Legend of Avatars - Avatar Szerepjáték
Legend of Avatars - Avatar Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Legend of Avatars - Avatar Szerepjáték

Avatar: The Last Airbender és Legend of Korra szerepjáték
 
KeresésLegutóbbi képekRegisztrációAz oldal bezártKezdőlapRegisztráció - SajátTokió - Japán - Page 2 EmptyTokió - Japán - Page 2 EmptyTokió - Japán - Page 2 EmptyTokió - Japán - Page 2 EmptyTokió - Japán - Page 2 EmptyBelépés

 

 Tokió - Japán

Go down 
3 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Ben
Mesélő, Társadminisztrátor
Mesélő, Társadminisztrátor
Ben


Erőpontok : 101
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 56

Tokió - Japán - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Tokió - Japán   Tokió - Japán - Page 2 EmptySzomb. Dec. 19 2015, 22:17

First topic message reminder :


Ryuk

 
You're asking me why? I did it 'cause I was bored.

Zene: Ryuk soundtrack Megj.: Humans are so intersting


Ryuk a sajátjai  birodalmából nézett le az emberek, a halandók világába.
- A halálistenek világa a legunalmasabb hely, ami létezik. Egész álló nap csak a halállistánkba írogatunk. Persze vicces elvenni az emberek életét kezdetben, de egy idő utánváltozásra vágyom. Ráadásul az alma is borzasztó.
Csapott kettőt a szárnyaival és hamarosan már az emberek világában volt. Hóna alatt tartotta a halállistáját, melyet az első adandó alkalommal elejtett, valahol japánban. Nem tudja ki találja meg, ahogy azt sem, hogy mikor. A közeli híd tetején várt, amíg egy érdeklődő fel nem veszi a a füzetét. Ha kinyitotta a következőket láthatta benne:

Az az ember, akinek nevét e füzetbe írják, meghal.
Nincs hatása, ha az író nem ismeri a bejegyzendő személy arcát. Következésképp azonos nevű személyekre hatást elérni nem lehet.
Ha a név bejegyzésétől emberi mértékegységben számított 40 másodpercen belül feltüntetik a halál okát, a halál aszerint következik be.
A halál okának mellőzése esetén a bejegyzettekkel szívroham végez.
A halál okának feltüntetése esetén további 6 perc 40 másodperc áll rendelkezésre a halál körülményeinek részletezésére.
Attól a pillanattól fogva, hogy a füzet az emberek világába kerül, oda is tartózik.
Birtokosa látja és hallja a halálistent, aki a füzet eredeti tulajdonosa volt.
Az az emberi lény, aki valaha a füzetet használta, sem a mennyországba, sem a pokolra nem kerülhet.
Ha a halál okaként szívroham kerül bejegyzésre, utána 40 másodpercen belül meg lehet adni a halál pontos időpontját. Ez az időpont akár 40 másodperccel a név bejegyzése után is életbe léphet.
Aki megérinti a halállistát, látni és hallani fogja azt a halálistent, akitől a lista származik, még akkor is, ha az illető ember nem a lista aktuális birtokosa.
A halállista birtokosának sorsa elválaszthatatlan a füzet eredeti tulajdonosának, a halálistennek a sorsától, amíg meg nem halnak.
Az a halálisten, akinek a listáját egy ember felhasználta, 39 napon belül megjelenik a lista új birtokosa előtt.
A halállista eredeti birtokosának tekinthető halálisten alapvetően tartózkodik minden olyan cselekedettől, amely segíti vagy gátolja a lista felhasználásával előidézett halálesetek bekövetkezését.
A halálisten nem köteles magyarázattal szolgálni a halállistára vagy annak új birtokosára vonatkozó szabályokkal kapcsolatban.
A halálisten meghosszabbíthatja az életét, ha emberek nevét jegyzi a listába, az emberekre ez nem igaz.
A halállista birtokosa a listával megrövidítheti saját életét.
A halállista bortokosa hátralévő életének feléért megkaphatja a halálisten szemét, amellyel bármelyik ember nevét és hátralévő élete hosszát megismerheti, akire rápillant.
A halálisteneket megölni sem lövéssel, sem késszúrással nem lehet. Ugyanakkor léteznek módozatok, melyekkel elpusztíthatók, bár ezekkel a legtöbbjük nincsen tisztában.
A halál körülményei nem jönnek létre, ha azok az áldozat számára fizikailag nem kivitelezhetőek avagy kivitelezésük nem vall az áldozat természetére.
Még a halálistenek sem tudják pontosan, milyen tág keretek között adhatóak meg a halál körülményei. Ezt a lista birtokosának kell kitapasztalnia.
A halállistából kitépett lapra vagy annak darabkájára ugyanúgy érvényesek a listára jellemző szabályok.
Az írás eszköze bármi lehet, ami olvasható nyomot hagy a halállistában. Így lehet kozmetikai cikk vagy akár vér is.
Még a lista eredeti birtokosa, a halálisten sem tud mindent a saját halállistájáról.
A bejegyzés akkor is érvényes, ha előbb a halál oka és körülményei kerülnek részletezésre, és a név csupán később kerül ezek elé. A név utólagos bejegyzésére emberi számítás szerint 19 nap áll rendelkezésre.
Ha a bejegyző nem a lista birtokosa, de ismeri a célpont arcát és nevét, a lista használatával ugyanazt a hatást éri el, mintha a lista birtokosa volna.
A halállista nincs hatással 780 napnál fiatalabb személyekre.
Ha az áldozat nevét négyszer hibásan írják le, a halállistának többé nincsen hatalma felette.
Az „öngyilkosság” érvényes halálnem. Minden ember képes öngyilkosságra, így nem tekinthető olyan cselekedetnek, amire az áldozat nem gondolhat.
Legyen az áldozat halála öngyilkosság vagy baleset, közvetlenül nem idézheti elő kívülállók halálát. Ha ennek veszélye mégis fennáll, az áldozat egyszerűen szívrohamot kap és senki más nem sérül meg.
Miután az áldozat neve, a halál ideje és körülményei a listába kerültek, 6 perc 40 másodpercen belül akárhányszor meg lehet változtatni a halál körülményeit. A változtatás természetesen csak a halál beállta előtt lehetséges.
A 6 perc 40 másodpercen belül esedékes változtatás csak akkor lép érvénybe, ha a javítandó részt kettős vonallal áthúzzák előtte.
A halál idején és körülményein a fentiek szerint lehet változtatni, ám az áldozat nevének bejegyzése után annak halálát elkerülni már nem lehet.
Ha a halállista elveszik vagy ellopják, a tulajdonosa elveszti a tulajdoni jogát felette, amennyiben 490 napon belül vissza nem szerzi.
Amennyiben a tulajdonos alkut kötött a halálistenek látásáért, az emlékeivel együtt ezt a képességét is eltűnik, ha elveszti a halállista tulajdonjogát.Az alkuban felajánlott életének felét azonban nem kapja vissza.
A halálista másnak is kölcsönadható. Attól még az eredeti birtokos marad a tulajdonosa. A kölcsönadott halállistát kölcsönadni szintén megengedett.
A halálisten nem követi azt a személyt. akinek a halállistát kölcsönadták, csak a lista birtokosát. Aki a halállistát kölcsönbe kapja, a halálisten látásáért alkut nem köthet.
Ha a halállistát a birtokosa kölcsönadja valakinek, a birtoklási jog a birtokos halála esetén arra száll, akinél a lista maradt.
Ha a halállistát ellopják, és a tolvaj megöli vele a lista birtokosát, a birtoklási jog automatikusan a tolvajra száll.
Ha két vagy annál több halállistába írják ugyanazon személy nevét, a bejegyzett körülményektől függetlenül a legelső bejegyzés tartalma valósul meg.
Ha két vagy annál több halállistába 0,06 másodperces időkülönbséggel írják be ugyanazon személy nevét, az egyidejűség miatt a bejegyzések érvényüket vesztik és a bejegyzett személy nem hal meg.
Aki a halálistenek látásával bír, az emberi átlaghoz képest 3,6-szor jobban lát, függetlenül attól, korábban milyen volt a szeme.
Az az ember, aki elveszíti a halállistája tulajdonjogát, egyúttal a halállista használatával kapcsolatos összes emlékét is elveszíti. Ez nem azt jelenti, hogy a tulajdonjog megszerzése illetve elvesztése közötti összes emléke törlődik, minden tettére változatlanul emlékezni fog, csupán a halállistával kapcsolatos részleteket felejti el.
Ha a két halállista tulajdonjogával biró ember lemond az egyik listája tulajdonjogáról, a lista halálistenét a továbbiakban nem láthatja vagy hallhajta. A szóban forgó halálisten elhagyja, de amíg a halandó legalább egy lista birtokosa, az összes halállistához fűződő emléke megmarad.
A halálistennél legalább egy halállistának lennie kell. Azt az egy listát embernek átadni nem lehet, és halandó nem is írhat bele.
A halálistenek kicserélhetik a halállistáikat vagy írhatnak egymás listáiba.
Az a halálsiten, aki egy általa kedvelt halandó életének megmentése érdekében megöl valakit, a kedvelt halandó életét ugyan meghosszabbítja, de ő maga meghal.
Az elpusztult halálistenek eltűnnek, de a halállistájuk megmarad. A lista azé a halálistené lesz, aki először érinti meg azt, noha az ellendőség úgy diktálja, hogy a Halálistenek Királyához kerüljön vissza.
Halandó emberek csak akkor érzékelik mások halálisteneinek hangját vagy látványát, ha megérintik a másik fél halállistáját. Ez azokra is vonatkozik, akiknél szintén van halállista..
Aki a halálisten látásával bír, látja az emberek nevét és az életük hosszát. A halállista birtokosa többé nem áldozat, hiszen ő foszt meg másokat az életüktől. Ezért elég, ha az áldozatok életének hosszát ismeri, így azokét nem látja, akiknél szintén halállista van - önmagát is beleértve.
A halálisteneknek tilos elárulniuk az emberek nevét és élethosszát, amit a halálistenek szemével látnak. Ez a szabály az emberek világában előidézhető zavarok elkerülése végett született.
Az emberek világába került halállista használatának feltétele egy elő halálisten, aki gondoskodik róla, hogy egy halandó az emberek világából használatba is vegye azt.
Noha valószínűtlen, hogy meghaljon az a halálisten, aki egy ember mellé szegődött, amennyiben ez mégis megtörténik, az emberek világába általa átjuttatott halállista nem veszíti el a tulajdonságait.
Ahhoz, hogy a halálistenek látásával rendelkező ember megtudja egy halandó nevét és élete hosszát, az adott személy arcának legalább felét látnia kell. Függőlegesen nézve a feje tetejétől az orrig kivehetőnek kell lennie. Ha csak a szemét látja, sem a név, sem az élet hossza nem jeleník meg. Ha az arc egy része (pl. szem, orr, száj) takarásban van, de közben maga az arc jól kivehető, a név és az élethossz láthatóvá válik. Még nem ismert, pontosan mekkora takarásnál tűnik el a név és az élet hossza.
Amennyiben a fent említett feltételek teljesülnek, bármilyen régi fotón vagy felvételen láthatóvá válik az adott személy neve és élete hossza. Esetenként azonban, a fotók vagy felvételek méretétől illetve élességétől függően ezek rejtve maradhatnak. Portrékon, legyenek bármilyen élethűek is, mindez nem látható.

A többi már csak rajta múlik. Vajon hazaviszi a listát, vagy megtartja? Vajon Ryuk szórakozásra lel az emberek világában?
Vissza az elejére Go down

SzerzőÜzenet
Aria
Mesélő
Mesélő
Aria


Erőpontok : 490
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 128

Tokió - Japán - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tokió - Japán   Tokió - Japán - Page 2 EmptyVas. Dec. 27 2015, 19:27


If you use your head, you won't get fat even if you eat sweets


L Lawliet
••••••••••••••••••••••



••••••••••••••••••••••


L nekiállt ellenőrizni a rendőrségi adatbázisba való belépések naplózását (OOC: Az ilyen adatbázisoknál mindig naplózzák a belépéseket, és a lekért adatokat, nem én találtam ki.)… amennyiben Kira hozzáfér a rendőrségi adatbázishoz, az egyik rendőr jelentősen többször fog belépni, mint a társai. ~Yagami Soichiro. Hát persze. Még egy indok Light gyanúsítására. Amennyiben tényleg csak érdeklődne a nyomozás állása felől, nyugodtan fordulhatott volna az apjához információkért, ebben az esetben viszont én mindenről tudnék. Ráadásul szinte felfedte ezeket a kapcsolatokat. Lind L. Tailor halála ugyan tény volt, de nem került be a hírekbe. Az elírások, az elmosódott fényképek mind olyan tények, amelyek felderítésére én adtam parancsot. Ráadásul… nem tudhatja biztosan, Kira kiket akart volna megölni… senki, kivéve Kirát magát. Persze számíthat valószínűséget, így ezt még nem tekinthetem ténynek… illetve az is tény, hogy szokatlanul ügyesen helyezkedett Kira szerepébe.~
„Kedves Dogorn!
Természetesen beszélgetésünk előzményeit törlöm.
Az ön levezetéséből kiindulva megnéztem a rendőrségi adatbázisba belépők naplózását, és két rendőr esetén is irreálisan sok belépést tapasztaltam. Ráadásul ezek a személyek sokszor kértek le a Kira üggyel kapcsolatos adatokat. Mindkét adatbázisban elhintünk néhány hamis információt, és a reakciókból talán jelentős előrelépést tapasztalunk.
Mivel az ön által elejtett információk eddig hasznosnak bizonyultak, kérem, fejtse ki az előzőekben már említett kutatómunkájának eredményét.
Tisztelettel és köszönettel:
Ryuzaki, főszerkesztő (álnéven)”
~Közel járok a megoldáshoz.~ gondolta. ~Időközben az oldal másodlagos szerepében is működhet, vagyis védelmet biztosíthatunk azoknak, akiket Kira veszélyeztethet. A legnagyobb kérdés pedig változatlanul… hogyan képes a távolból, pusztán név és arc ismeretében ölni? Semmilyen fizikai módszer nem vezethet ehhez. Sokkal inkább emlékeztet az ősi kultúrákban gyakori szinkronicitás elvére… (OOC: Ha valakiről képed, másolatod, vagy valamiféle „részed”, pl. köröm, haj van, akkor hatalmad van az illető felett) de az pusztán a mágikus tudat része, mítosz. Ilyen nem létezik. ~ Ismételten rágni kezdte a hüvelyujja körmét, de nem hagyta abba a gondolatmenetet. ~Sok Dél-Amerikai törzset a mai napig jellemez, hogy nem engedik, az utazók fényképet készítsenek róluk. Úgy érzik összekapcsolhatóak a képpel… és ha Kira hasonló módon…~ ismét megrázta a fejét. ~Nem. Nem lehet. Nem… Ha minden a tervem szerint halad, hamarosan megtudom, hogyan képes ölni, de egykönnyen nem fogja felfedni. Nem vethetek el semmilyen lehetőséget, mert minden fizikai alapokon és logikán nyugvó megoldás csődöt mondott, akármennyire nehéz elhinni. ~

••••••••••••••••••••••

Soundtrack: L Theme

••••••••••••••••••••••

Vissza az elejére Go down
Dogorn
Vízidomár
Vízidomár
Dogorn


Erőpontok : 835
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 126

Tokió - Japán - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tokió - Japán   Tokió - Japán - Page 2 EmptyKedd Dec. 29 2015, 15:35


I'll take a potato chip... and eat it!


Light
••••••••••••••••••••••



••••••••••••••••••••••


~ Igen... Semmi kétség... Ez a Ryuzaki megegyezik L-el. Senki más nem jönne rá, ilyen apró tényerőkből, hogy beléptem az adatbázisba... Mert már egyértelmű, hogy tudja. Már csak az a kérdés, hogy hogy kerüljek hozzá még közelebb? Basszus... ~ Light lekönyökölt az asztalára és eltakarta az arcát mind két kezével. ~ Végig ott volt a lehetőség, az orrom előtt, de nem vettem észre én hülye... Én hülye! Már megölhettem volna! ~ Yagami fogta és elkezdett cetlikre írogatni, minden féle adatot és felragasztotta a falára őket. Külső szemlélőként fel se tűnik az egybevágás, de ő nagyon is értette. Mikor már majdnem az egész fal beterült a kis cetlikkel, vonalakat kezdett húzogatni egyiktől a másikig. Eközben volt nála egy kisebb jegyzettömb és abba írogatta a jegyzeteit. ~ Hmmm... Ez biztos, hogy beválik! De biztos, hogy megéri ez nekem? Túl nagy az ár... De gondoljunk bele! Megölöm L-t és felszabadulnak az akadályok előttem! Szabad kezet fogok kapni és megalakíthatom az új világom, amiben Istenként tisztelnének és úgy is élhetnék! Isten... De mégis... Ez már-már pofátlanság... Rendben, döntöttem! Lehet, hogy később megbánom, sőt több, mint biztos, de ezzel már túl messzire mennék... De tényleg ez a helyes döntés? Most először érzem azt, hogy bizonytalan vagyok valamiben, mint Kira... Oké! A döntésem végleges! Akkor folytassuk úgy, ahogy elkezdtük! - Light leszaggatta a papírokat és elégette őket, majd leült a géphez és írni kezdett.

„Tisztelt L!
Beigazolódott a sejtésem, miszerint magával levelezgetek. Milyen ironikus... De nem számít! Édesapám rendőr, ezt maga is tudja jól. Bevallom, hogy feltörtem a rendőrségi adatbázist és annak a segítségével folytattam a kutatást. Gondolom ez az információ sem lepte meg. Tudom, hogy ez merőben törvény ellenes és még akár börtönbüntetés is sújthat, de nem bírtam ellenállni a kíváncsiságnak! Édesapámat, meg teljesen feleslegesen kérném, hogy legyen a segítségemre... Tisztában vagyok azzal, hogy több, mint tilos megvitatni a rendőrségen folyó ügyeket, más környezetben. És ha el is panaszoltam volna a problémámat, akkor se kerültem volna közelebb a célomhoz. Apám igazságérzete, becsületessége és naivitása meghaladja az átlagemberét, de még az enyémet is! Tehát egyértelműen kizárt volt, hogy segítségét kérjem. Ezért inkább feltörtem az adatbázist, amiért szégyellem is magam, de az előzőkkel, már meg is magyaráztam a fő kérdését. Arra se volt nehéz rájönnöm, hogy engem gyanúsít... Felhozza a témát, miszerint Kira hozzáférhet az adatbázishoz és egyből belőlem próbál információkat kihúzni az adatbázissal kapcsolatban? Kicsit elhamarkodott lépésnek vélem, de ha még is én lennék Kira, már minden bizonnyal rájött volna... Úgy vélem, hogy hamarosan találkozunk személyesen is, ha nem tévedek!
Üdvözlettel, Yagami Light!"

- Nos Ryuk! Lassan a történet végéhez közeledünk... Vagy éppen a kezdetéhez? Nem tudom... Annyit biztosan tudok, hogy a világnak szüksége volt a listára. Ez alatt a rövid idő alatt, amíg nálam volt... Mennyi minden megváltozott! Annyit ígérj meg Ryuk! Ha sikerül valahonnan még egy listát szerezned! Gyere le megint játszani egy kicsit a Földre! Körülbelül egy 50-100 év múlva! Én már nem leszek és valószínűleg jobb tulajdonosa lesz soha, mint én voltam! - Mondta nevetve és egy kicsit szarkasztikusan. - Előkotorta a halállistát, kezébe vette, kinyitotta, hátradőlt a székében és mosolyogva az elejétől kezdve olvasni kezdte, nagy mosollyal az arcán, tudva, hogy bármelyik pillanatban betörheti a rendőrség az ajtót.

••••••••••••••••••••••

Soundtrack: Kira Theme 

••••••••••••••••••••••

Vissza az elejére Go down
Aria
Mesélő
Mesélő
Aria


Erőpontok : 490
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 128

Tokió - Japán - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tokió - Japán   Tokió - Japán - Page 2 EmptyKedd Dec. 29 2015, 22:54


If you use your head, you won't get fat even if you eat sweets


L Lawliet
••••••••••••••••••••••



••••••••••••••••••••••


~Éppen elég a gyanúm, hogy házkutatást rendeljek el, és akkor mindenre fény derülne. A tökéletes egyezés a Kiráról kialakított profillal, a betörés az adatbázisba, olyan információk „megsejtése” amikről csak Kira tudhat… 75% az esélye, hogy igazam van, és a gyanúm megalapozott. De kockáztathatok? Amennyiben tévedek, a rendőrfőnök bizalmát is elveszítem, hiszen a fiát gyanúsítottam. Nem így akartam végigvinni, de amennyiben ő Kira, így, hogy pontosan tudja, én rejtőzöm a Ryuzaki álnév mögött már képes lehet támadni. Döntenem kell, kockáztatom-e a nyílt gyanúsítást…~ Akaratlanul is rágni kezdte a körmét, mintha segítene a döntésben. ~Nincs más választásom. Túl sok a gyanús pont. Kiadom a házkutatási parancsot.~
Miközben a házkutatás zajlik, L végig kapcsolatban marad a rendőrökkel, kéri, legyenek különös tekintettel mindenre, amire/amibe a bűnözők nevei vannak felírva, vagy az arcuk szerepel. Ha megtalálják a listát, és láthatóvá válik számukra a halálisten, megkéri, vigyék be kihallgatásra Lightot is. Eközben persze kapcsolatba lép Yagami Soichiro-val, elmagyarázza neki a történteket, és bocsánatát kéri mindazért a fájdalomért, amit az ügy okozhat neki. Azt is bejelenti továbbá, hogy Light kihallgatását ő maga fogja vezetni, erről azonban csak a nyomozócsoport fennmaradó néhány tagja tud, egyébként szigorúan titkos. L természetesen lehetővé teszi Light apjának, hogy végig figyelemmel kísérje a kihallgatást. A füzet már nála van, amikor görnyedt háttal besétál a szobába, lerúgja a cipőjét, és felkuporodik a kikészített székre, pislogás nélkül nézve Lightot.
- L vagyok. – mondja halkan. – Gondolom, nem probléma, ha tegeződünk. Úgy tudom, nincs köztünk nagy korkülönbség. - közben felnéz Ryukra is, akit a halállista megérintése óta már láthat, és a szemei még jobban kikerekednek. Motyog valamit arról, hogy lehetetlen, majd suttogva megszólal, és int a halálistennek is. - Üdvözlöm magát is, halálisten.

••••••••••••••••••••••

Soundtrack: L Theme

••••••••••••••••••••••

Vissza az elejére Go down
Dogorn
Vízidomár
Vízidomár
Dogorn


Erőpontok : 835
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 126

Tokió - Japán - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tokió - Japán   Tokió - Japán - Page 2 EmptySzer. Dec. 30 2015, 00:25


I'll take a potato chip... and eat it!


Light
••••••••••••••••••••••



••••••••••••••••••••••


Light becsukta a halállistát, befóliázta, majd a székkel az ajtó felé fordult és várt. Nem is telt el olyan sok idő, hallotta, hogy megállt egy kocsi a ház előtt, kiszálltak belőle négyen, beléptek a főbejáraton és egyenesen benyitottak Yagami szobájába. - Csak hogy megjöttek! - Mondta és felállt a székből. A listát a legközelebbi rendőr kezébe nyomta. - Parancsoljon! Kérem, ne nyissák ki a csomagolást, csak a rendőrségen. És el is indulhatnánk páran, amíg az egyikőjük itt marad és átkutatja a szobámat illetve az egész házat. Nem szeretném sürgetni önöket, de égek a vágytól, hogy végre beszélhessek valakivel... Szóval indulhatunk? Jah és csak egy tipp: Nem fog semmi szokatlant találni! Minden amire szükségük van, az ez! - Mondta a szobában maradt rendőrnek és a füzetre mutatott. Mikor megérkeztek, bevezették őt egy üres szobába, leültették és magára hagyták. Pár perc múlva belépett egy furcsa alak, leült és azt állította, hogy ő L. Light arcán folyamatosan egy kis vigyor volt és lehorgasztott fejjel nézett föl a fiúra. Csöndben meghallgatta a mondanivalóját, majd ő is megszólalt. - Örülök, hogy megismerhettelek L... Ha tényleg te vagy az... Először is! Mindenek előtt azt szeretném, ha csak mi ketten beszélgetnénk... - A fiú megvárta, hogy intézkedjen, aztán folytatta. - Szerintem nem lep meg, ha azt mondom, hogy nem hiszem el, hogy te vagy L... Vagyis jobban belegondolva, ki választana magának, egy ilyen... Kérlek ne sértődj meg, de furcsa alakot, hogy eljátssza magát... De lehet, hogy ez is csak a terved része, hogy összezavarj! De tudod mit? Már nem is érdekel... Beletörődtem a vereségbe... - Pár másodperc némaság után hátradőlt a székben és folytatta. - Látom, megkaptad az ajándékomat! A halállista... Akinek a nevét beleírják, meghal. De gondolom, hogy már töviről hegyire áttanulmányoztad, az egészet. Mondanám, hogy próbáld ki, ha nem hiszel nekem, de egyáltalán nem ajánlom! Aki használja, az se a mennybe, se a pokolba nem nyer bebocsájtás! És ha még mindig nem hinnél nekem, itt van Ryuk, aki szerintem a puszta jelenlétével igazolni tudja az igazam... A lista terhe immár a te válladat nyomja! Te döntöd el, hogy mit kezdesz vele... Ha van még valami amit meg szeretnél beszélni velem, akkor azt most tárgyaljuk meg, mert nekem sürgős dolgom akadt. Ugye Ryuk? - Kérdezte nevetve a halálistent.

••••••••••••••••••••••

Soundtrack: Kira Theme 

••••••••••••••••••••••

Vissza az elejére Go down
Aria
Mesélő
Mesélő
Aria


Erőpontok : 490
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 128

Tokió - Japán - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tokió - Japán   Tokió - Japán - Page 2 EmptyCsüt. Dec. 31 2015, 17:01


If you use your head, you won't get fat even if you eat sweets


L Lawliet
••••••••••••••••••••••



••••••••••••••••••••••




L komoran a fiúra néz, és lassan kezd beszélni.
- Nem lep meg túlzottan, ha nem hiszel nekem, de biztosítalak… én vagyok L. Nem kívánlak összezavarni, a lista működéséről már megbizonyosodtam. Rajtam kívül csak azok érhettek hozzá, akikben megbízok, vagyis a nyomozási csoport néhány tagja. Biztosítani akartam, hogy amennyiben privát beszélgetésre lenne igényed, többen lássák a halálistent, és ne érjenek váratlan meglepetések. Persze a működésének tényét még mindig alig tudom elfogadni. Jelen pillanatban sem hiszek igazán a szememnek. Mindaz, amit ebben a bűntényben véghezvittél, szembemegy a logika, és a józanész minden alapelvével. – mindeközben továbbra is pislogás nélkül figyeli Lightot, és ismét rágni kezdi a körmét. – Leginkább az foglalkoztat, mik voltak a motivációid. Egy részükkel tisztában vagyok, azzal szűkítettem le a gyanúsítottak körét, de nem értem, mi vihetett rá, hogy felírd az első nevet. Onnantól, azt hiszem, már egyszerűbb. Meg akarlak érteni, Yagami Light, elsősorban ezért kezdeményeztem ezt a beszélgetést. Próbáld meg nem kihallgatásnak tekinteni.
~Nem ismertem, mielőtt Kirává vált volna, de beszéltem az apjával, láttam az eredményeit. Döbbenetes, a hatalom mit művelhet valakivel. Meg kell értenem a lépéseit, mert ezt az egész ügyet csak akkor tudom átlátni. És kissé talán azért is, mert sajnálom.~ gondolta. ~Sokban hasonlítunk… És nehéz belegondolni, én mit tettem volna az ő helyében.~

••••••••••••••••••••••

Soundtrack: L Theme

••••••••••••••••••••••

Vissza az elejére Go down
Dogorn
Vízidomár
Vízidomár
Dogorn


Erőpontok : 835
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 126

Tokió - Japán - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tokió - Japán   Tokió - Japán - Page 2 EmptyPént. Jan. 01 2016, 19:52


I'll take a potato chip... and eat it!


Light
••••••••••••••••••••••



••••••••••••••••••••••


Light mosolyogva hallgatta végig, amit L mondott, majd megszólalt - Rossz helyen tapogatózol... Szinte semmivel se volt különb az első név beírása, mint az összes többié. Maximum annyi, hogy az elsőnél még hitetlen voltam. Hisz ki az az idióta, aki elhinné elsőre ezt a baromságot? Ezért én is kételkedve vettem magamhoz. Aztán elolvastam és túl alaposnak, túl részletesnek találtam egy egyszerű tréfához képest. Kipróbáltam és bevált. És a többi sem volt túl nehéz... Tudod, én már készen álltam, mikor rátaláltam a halállistára. A nézeteim már megvoltak régóta, már csak egy eszközt kellett találnom és sikerült! És mi volt a motivációm? Ez nagyon egyszerű. El akartam pusztítani a söpredéket és egy olyan új, makulátlan világot megalkotni, amiben csak az olyan tiszta szívű emberek élnek, akiket én akarok élve látni! Aztán elfajultak a dolgok... Először meg akartam ölni egy nyomozót, akit L-nek neveznek... Aztán jöttek az adócsalók, a piti bűnözők, majd a rendőrök... Végül... Végül olyan dologra szántam el magam, ami... Ami már túl sok lett volna. És rájöttem, hogy túl messzire mentem! Ezért mégse tettem meg, amit akartam... Pedig, ha minden jól ment volna... Akkor épp ásnák a sírt, a kihűlt, rideg testednek... Ami azt illeti többször is átgondoltam a mostani beszélgetésünk során, hogy megbántam-e, hogy nem tettem meg, amit meg kellett volna. És mindig arra a döntésre jutottam, hogy nem. Én már beteljesítettem a sorsom. Hisz, ha bármilyen szögből nézzük Kira tevékenységének a végkimenetelét, csak pozitív eredményeket látunk. De túl messzire mentem és most bűnhődök érte. Mondjuk, ha még messzebbre mentem volna, akkor megúszom a véget és beteljesedhetett volna az álmom... De akkorra már valószínűleg elvesztettem volna az épelméjűségemet... Ha sikerül... Én, mint az új világ Istene... De rá kellett jöjjek, hogy nincs olyan, hogy új, vagy makulátlan világ. A világ sose lesz se új, se makulátlan. Én csupán annyit tettem, hogy takarítottam egy kicsit a velejéig romlott Földön. De nem tudsz rendet tartani, ha folyamatosan jönnek a kártevők és mindent összepiszkolnak... Jaj, mennyi bajt hozott a fejemre ez a kis füzet! - Terelte a témát. - De nincs mit tagadni, élveztem! Ha lehetne újra megtenném. Rég szórakoztam ilyen jót, ami azt illeti sose. És nézzenek oda! Végre akadt beszélgetőpartnerem is! Mindig is arra vágytam, hogy társaloghassak végre egy olyan emberrel, aki körülbelül egy szinten van velem! Úgy néz ki, ma ilyen mázlista vagyok... Megéheztem... Hoznátok egy kis gyümölcsöt? Nem is tudom... Mondjuk almát. - Mondta nagy vigyorral az arcán.

••••••••••••••••••••••

Soundtrack: Kira Theme 

••••••••••••••••••••••

Vissza az elejére Go down
Aria
Mesélő
Mesélő
Aria


Erőpontok : 490
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 128

Tokió - Japán - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tokió - Japán   Tokió - Japán - Page 2 EmptySzomb. Jan. 02 2016, 14:01


If you use your head, you won't get fat even if you eat sweets


L Lawliet
••••••••••••••••••••••



••••••••••••••••••••••



Mikor Light almát kér, L jelez Watarinak, aki hamarosan gyümölccsel, és egy szelet tortával lép a szobába. L Light elé tolja az almát, ő maga pedig a tortának kezd neki… csámcsogva felel a fiúnak.
- A kihűlt, rideg testemnek… - motyogta, tökéletesen higgadtan, mint akit abszolút hidegen hagy a kijelentés. – Tudod, Light, a tény az, hogy gyilkos vagy. Nem csak bűnözőket öltél, hanem ártatlanokat is. Az, amit te tettél, az nem az igazság szolgálata, nem a sorsod, hanem egy bűntény. Nem Isten vagy, hanem ember. A világ nem tökéletes, én sem vagyok az, de megvannak az eszközeink, hogy jót tegyünk, és ez a füzet… - mutat a listára. – Ez nem ilyen.
~Ugyanakkor azt hiszem, megértelek. Végül is hasonló célokért küzdöttünk, csak te rossz eszközzel.~ Ismét eszik egy falat tortát, majd folytatja.
- Érdekelne, mi volt az a lépés, amivel olyan messzire mentél volna, hogy már nem merted meglépni, miközben a saját apád munkatársait szemrebbenés nélkül megölted. Mint beszélgetőpartner, szívesen meghallgatnám. Azt írtad nekem a levélben, hogy Kira pocsék vesztes. Vagyis, hogy pocsék vesztes vagy. Én is. És éppen olyan naiv és gyerekes vagyok, mint te. – leteszi a villát. – Ezért ajánlok neked egy lehetőséget, csak most. A halállista egyik szabálya, hogy ha eldobod, elveszíted az emlékeidet, és a tulajdonjog visszaszáll a halálistenre, míg valaki fel nem veszi. Ha lemondasz a lista tulajdonjogáról, mindegy meddig üldöztelek, felajánlok neked egy második esélyt. Visszatérhetsz az életedhez, és nem fogsz tudni róla, hogy te voltál Kira. Akármennyire szégyellem, az ügy jórészét eltussolom, megvan a befolyásom hozzá. Az emberek csak azt fogják tudni, hogy elmúlt a fenyegetés, az, hogy Yagami Light volt a bűnös, sosem kerül nyilvánosság elé. Ebben az esetben lehet, hogy mikor legközelebb találkozunk, már nem nyomozó és gyilkos leszünk, hanem munkatársak. A másik lehetőség, természetesen, hogy törvény elé kerülsz, és életfogytiglani börtönnél nem lesz enyhébb az ítélet, de még valószínűbbnek tartom a halálbüntetést. Én nem kívánom a halálodat. – fejezi be, és miközben folytatja a süteményevést, végig Lightot nézi.

••••••••••••••••••••••

Soundtrack: L Theme

••••••••••••••••••••••

Vissza az elejére Go down
Aria
Mesélő
Mesélő
Aria


Erőpontok : 490
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 128

Tokió - Japán - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tokió - Japán   Tokió - Japán - Page 2 EmptySzomb. Jan. 02 2016, 15:37


I'll take a potato chip... and eat it!


Light
••••••••••••••••••••••



••••••••••••••••••••••


Mikor L megismételte a "kihűlt, rideg testés" részt, Light közbeszólt gúnyos mosollyal az arcán. - De nehogy sértésnek vedd! Már megbékéltem magammal és veled is... - Mikor megkapta az almáját, megköszönte és tisztogatni kezdte a ruhájának az ujjával. - Jó étvágyat! - Szólt a csámcsogó L-nek. Yagami kis undorral végighallgatta L beszédjét, majd ő is megszólalt. - Elhiszem, hogy felkeltette az érdeklődésed az utolsó lépés, de inkább hallgatok róla, ha nem bánod. Hagy legyenek nekem is titkaim... Ártatlanokat gyilkoltam volna, vagy olyanokat, akik szembe szegültek az akaratomnak? Ha nem ölöm meg akkor a rendőröket, akkor még előbb elkaptatok volna és ráadásul még akadályoztak is a munkámban... És milyen Isten az olyan, aki engedné, hogy az útjába álljon bárki is... Mondjuk mostanra tisztában vagyok vele, hogy nem vagyok Isten... Istennek mindenhatónak kell lennie és megérinthetetlennek... És látod, hova jutottam! - Mondta egy kínos kacajjal társítva. - Viszont amit a legutóbb mondtál az nagyon érdekes! Őrült vagy, de érdekes... Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem jutott eszembe ez a dolog, még az elkapásom előtt. Többször is átgondoltam... Nah, de vegyük át az elejétől! Te meg akarsz bocsájtani egy olyan gyilkosnak, akinek több ezer, több tízezer áldozata van? Akit az első naptól kezdve üldözni kezdtél? Aki ártatlanokat gyilkolt? Aki azt mondta, hogy újra megtenné, ha lehetősége lenne rá? És most itt ül veled szembe és el akarod engedni? Ne haragudj, de te megőrültél?! Ha a feltevésed az lenne, hogy a lista a rossz és az hozta ki belőlem a "gonoszt", akkor még meg is érteném, nagyjából. De ez nem így van! Én már készen álltam, mint mondtam már... Megvoltak a nézeteim... Ha belegondolok akkor az is biztos, hogy 10-ből 7 ember biztosan írt volna bele. Szóval ebben is van logika. Csak annyit kérdezek, hogy miért ajánlottad föl nekem ezt a lehetőséget? Talán áldozatnak gondolsz? A lista áldozatának? Vagy talán arra, hogy nem a lista volt az én eszközöm, hanem a lista használt föl engem? Nem tagadom, a lista előtti Light biztosan élvezné a nyomozást és azt is, hogy veled dolgozhat... Biztos sokat segítene... De ez nagyon kockázatos! Az elképzelései a világról ugyan úgy megmaradnak benne. Ha nem beszéled át ezt vele, vagy nem mosod ki teljesen az agyát, akkor még gondot fog jelenteni... Nagyon jó lenne ismét normális életet élni... És ha ez az ára akkor lehet róla szó... De egy valamit jegyezz meg! Mindig ott lesz Yagami Lightban Kira és annak minden gonoszsága! Ha vállalod, hogy kontroll alatt tartod... És nem gondoltad meg magad... Akkor... Akkor talán belemegyek... És el nem tudod képzelni, hogy ez nekem mennyire kínos, de... De köszönöm... - Mondta lehajtott fejjel.

••••••••••••••••••••••

Soundtrack: Kira Theme

••••••••••••••••••••••

Vissza az elejére Go down
Aria
Mesélő
Mesélő
Aria


Erőpontok : 490
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 128

Tokió - Japán - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tokió - Japán   Tokió - Japán - Page 2 EmptySzomb. Jan. 02 2016, 18:23


If you use your head, you won't get fat even if you eat sweets


L Lawliet
••••••••••••••••••••••



••••••••••••••••••••••


L elgondolkodva hallgatta Light szavait. Persze igaza volt abban, hogy elképesztő kockázatvállalást jelentett lemondatni a halállistáról, majd elengedni. Ugyanakkor a fiú tisztában volt ellenfele intelligenciájával, és abban is biztos volt, hogy alapvetően nem lehet rossz ember. Ráadásul, hogyha bejelentik az elfogását és kivégzik, még az is lehet, hogy csak további bonyodalmakat okoz. L elgondolkodva kergeti a villájával az epret a tányérján, majd felnéz Lightra.
- Amit felajánlottam, nem vonom vissza. Ha elfogadod, vállalom a felelősséget. Persze, meg kell jegyeznem, amennyiben tévedtem, 85% az esélye, hogy én leszek az első halott, mikor Kira felébred benned. Ugyanakkor… - felveszi az epret, nézi egy darabig, majd megeszi. – Ugyanakkor ennek esélye 5% körül van. Persze nem elhanyagolható valószínűség, a levelezésünk kezdetén ennél jóval kisebb százalék volt a te bűnösséged valószínűsége, de nem is olyan nagy, hogy ne érje meg kockáztatni. Összesen annak esélye, hogy emiatt a lépésem miatt haljak meg 4,25%. – a tányérja mellett ott pihen az asztalon a lista. – Amikor úgy érzed, mondj le a tulajdonjogról. Megvárom. – mondja végül, Lightra nézve.
Eközben látja, hogy Ryuk felveszi a listát, de ha akarná, se tudná ebben megakadályozni. Ha Light lemond a listáról, azonnal el is megy vele, csak egy almát vesz el a tálból. (OOC: Ben kérése a karaktermozgatás, engedélyezve volt)

••••••••••••••••••••••

Soundtrack: L Theme

••••••••••••••••••••••

Vissza az elejére Go down
Aria
Mesélő
Mesélő
Aria


Erőpontok : 490
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 128

Tokió - Japán - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tokió - Japán   Tokió - Japán - Page 2 EmptySzomb. Jan. 02 2016, 21:57


I'll take a potato chip... and eat it!


Light
••••••••••••••••••••••



••••••••••••••••••••••


- Megleptél L! Ilyen cselekedet nem vinne véghez szinte senki... Még én is halálraítéltem volna magam! Meggyőztél! Jó helye lesz Lightnak nálad... Viszont ha újra megkaparintom a listát, akkor te leszel a következő áldozat és ez száz százalék. Ebben biztos lehetsz... Őszintén szerintem túl sokat kockáztatsz! Ha rosszul kevered a lapjaidat Light könnyedén rá fog jönni az igazságra... Ezért szoktam azt mondani, hogy csak a bolond játszik azokkal a kártyákkal, amiket osztottak neki. De te nem vagy bolond igaz? Mielőtt elválunk, hagy mondjak annyit, hogy Yagami Light fel fog nézni rád és meg fog becsülni... Talán még a barátjának is fog tartani... Nem irigyellek, hogy meg kell majd játszanod magad, előtte. Ryuk! Hát, ez a pillanat is eljött... Sajnálom, hogy el kell válnunk és talán soha többé nem látjuk egymást. De azért jól szórakoztunk nem? Legalább is én biztosan. - A fiú, a halálisten kezébe dobta az almáját, amit addig fényesített. - Jó étvágyat és viszlát Ryuk! Még egy utolsó tanács L! Ha ne figyelsz oda, nagyon, nagyon csúnyán megütheted a bokádat! És lehet, hogy egy kis hiba az életedbe kerülhet... És persze Lightéba... Szóval csak óvatosan! Nah, de elég a beszédből! Ryuk! Vissza adom neked... Eldobom magamtól a listát és annak tulajdonjogát! - Ahogy ezt kimondta, lepergett a szeme előtt, mind az amit Kiraként csinált, egy pillanat alatt, majd egy hatalmas fejfájásban összpontosult minden. Egy kicsit megszédült , majd megrázta a fejét és L-re nézett. - Bocsánat, de elkalandoztam... Hol is tartottunk? - Mondta miközben fogta a fejét.

••••••••••••••••••••••

Soundtrack: Kira Theme

••••••••••••••••••••••

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Tokió - Japán - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tokió - Japán   Tokió - Japán - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Tokió - Japán
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Tokio - Japán

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Legend of Avatars - Avatar Szerepjáték :: Kötetlen FRPG :: DN-
Ugrás: