Legend of Avatars - Avatar Szerepjáték
Legend of Avatars - Avatar Szerepjáték
Legend of Avatars - Avatar Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Legend of Avatars - Avatar Szerepjáték

Avatar: The Last Airbender és Legend of Korra szerepjáték
 
KeresésLegutóbbi képekRegisztrációAz oldal bezártKezdőlapRegisztráció - SajátFő burok EmptyFő burok EmptyFő burok EmptyFő burok EmptyFő burok EmptyBelépés

 

 Fő burok

Go down 
3 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Gabryella
Mesélő
Mesélő
Gabryella


Erőpontok : 34
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 43

Fő burok Empty
TémanyitásTárgy: Fő burok   Fő burok EmptyVas. Ápr. 12 2015, 19:41

Zaofu legnagyobb burkában található a legtöbb épület. Ezek között terül el a főtér, ahol Toph Beifong szobra is található. A tér magába foglal füves területeket és köves utakat is, a közelben pedig kisebb boltok vannak. A legtöbb épület magasba törő, valamilyen fém anyagból. A városrész szélén található a vasútállomás, ahonnan minden burokba vezet egy-egy vasútvonal. Sokféle intézmény megtalálható itt: városháza, idomáriskolák, boltok, különböző szabadidős helyek, a tér közelében egy kisebb piac, a lakóházak pedig a burok szélében találhatók, és legtöbbjük egyszintes épület. A város legközépsőbb pontjában található a városrész vezetőinek munkahelye és lakása. Ennek tornya, a platinaburoknál is magasabb.
Vissza az elejére Go down
Fortuna
Földidomár
Földidomár
Fortuna


Erőpontok : 651
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 72

Fő burok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő burok   Fő burok EmptyHétf. Ápr. 13 2015, 16:10

/érkezés az városba/

- Én itt lakom! - fordult ki magából Fortuna, és elkezdte feszegetni a kezeit.
- Nyugodj meg! - mondta Lenda. - Majd én megoldom.
Lenda elmagyarázta, hogy ő a Beifong család részlegében lakik, ekkor a fémidomár az egyik társára bízta Fortunát és Deringet, amíg Lendával elmentek egy helyre, ahol tudtak telefonálni, hogy bebizonyosodjon az ártatlanságuk.
- Remek! Ki tudja mennyit kell itt várnunk! -mérgelődött Fortuna, majd mindketten leültek a megálló egyik padjára. A mellettük álló fémidomár morcos tekintettel figyelte őket. Mikor nagyjából lenyugodott, Deringhez fordult: - Sajnálom, hogy ekkora bajba sodortalak! - nézett szomorúan.
Vissza az elejére Go down
Dering
Földidomár
Földidomár
Dering


Erőpontok : 530
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 55

Fő burok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő burok   Fő burok EmptyHétf. Ápr. 13 2015, 17:59

- Semmi gond. Jobban örülök annak, hogy megismerhettelek téged - és megölelte.
Ő is szomorú volt, de ő azért, mert nem tudta mi tévő legyen, a szülei nem is tudják mit tett, bár az apja lehet, és azt se tudja, hogy bajt hozott-e rájuk, ezzel az akciójával, ha pedig itt kapják el őket, az se jobb, mert átadják a Ba Sing Se-i rendőröknek.
Lenda visszajött és elmondta nekik, hogy sikerült tisztáznia magukat, és elmehetnek.
- Mielőtt elmennek - kezdte az idomár - vigyázzanak magukra! A veszély nem feltétlenül az, amire először gondolnak. Az itteni helyzet nem épp oly rózsás mint Ba Sing Se-ben. Óvakodni kell a korrupt emberektől.
Dering nem tudta mire gondol, bár az apja is folyton erről beszél a rokonokkal, de ezt ő csak előítéletnek veszi.
Vissza az elejére Go down
Fortuna
Földidomár
Földidomár
Fortuna


Erőpontok : 651
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 72

Fő burok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő burok   Fő burok EmptyHétf. Ápr. 13 2015, 18:00

Fortuna meglepődött a baráti öleléstől, amitől ő egyre kevésbé érezte barátinak a helyzetet, de nem akarta elhamarkodni érzéseit.
Mikor Lenda visszajött, Fortuna elpirult. Nem tudta barátnője látta e mikor Dering megölelte.
Felkeltek és elindultak a város felé. Megtorpantak, mikor az egyik fémidomár még utánuk szólt. Fortuna és Lenda csak kinevették őket, és látták, hogy Dering kissé értetlenül áll a dologhoz.
- Ne is törődj velük! - mondta Fortuna és finoman vállon bökte a fiút.
Vissza az elejére Go down
Dering
Földidomár
Földidomár
Dering


Erőpontok : 530
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 55

Fő burok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő burok   Fő burok EmptyHétf. Ápr. 13 2015, 18:02

Dering nem értette miért kezdek el nevetni a lányok, bár ős is csatlakozott volna. Elhagyták az állomást és elindultak az egyik szépen kivilágított, utcán. Dering feszengve követte a két lányt, majd végül Fortuna megszólította.
- Mi bánt?
- Csak az, hogy még beszélni se tudtam otthonról senkivel, hogy elmondhassam mi történt.
Vissza az elejére Go down
Fortuna
Földidomár
Földidomár
Fortuna


Erőpontok : 651
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 72

Fő burok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő burok   Fő burok EmptyHétf. Ápr. 13 2015, 18:03

Fortuna Lendára pillantott.
- Te tudsz segíteni?
- Igen -válaszolta a lány. - Holnap elmegyünk a palotába, és onnan elérjük Ba Sing Seit. - De ma már nem tudok segíteni, nemsokára bezárják a burkokat, és már biztos hiányolnak otthon.
~ Tényleg... eszembe se jutott, hogy szegény Lenda szülei nem olyan engedékenyek, mint az én nevelőim ~
- Akkor sipirc haza kislány! - mosolygott Fortuna a barátnőjére.
- Indulok is - sarkon fordult és az állomás felé szaladt, hogy még elérje az utolsó indulást. Egy pillanatra visszafordult. - Hé,Dering! Örülök, hogy megismertelek, jófej vagy! - sejtelmesen Fortunára kacsintott és eltűnt.
 
Fortuna látta, hogy Deringet még mindig aggasztja valami, de nem merte megkérdezni, csak ennyit mondott:
- Fel a fejjel!
Vissza az elejére Go down
Dering
Földidomár
Földidomár
Dering


Erőpontok : 530
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 55

Fő burok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő burok   Fő burok EmptyHétf. Ápr. 13 2015, 18:05

Először nem értette miért mond ilyet, majd rájött, hogy eléggé bús-komor fejet vág, de még aggasztotta valami.
- Hol fogok aludni?
Vissza az elejére Go down
Fortuna
Földidomár
Földidomár
Fortuna


Erőpontok : 651
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 72

Fő burok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő burok   Fő burok EmptyHétf. Ápr. 13 2015, 19:41

- Megoldjuk! - mondta biztatóan és rámosolygott. Azonban mikor elfordult, aggodalmas arccal bámulta a macskaköves utat. ~ Mi tévő legyek? ~

Elhaladtak kisebb-nagyobb épületek között, majd rövid séta után elértek a parkba, ami a főtér egy része. Leültek egy padra és Fortuna azon gondolkodott, hova mehetne Dering. Szíve szerint nem is küldte volna máshova, inkább arra törekedett, hogy győzze meg a nagynénjét, hogy náluk maradhasson.
Vissza az elejére Go down
Dering
Földidomár
Földidomár
Dering


Erőpontok : 530
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 55

Fő burok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő burok   Fő burok EmptyHétf. Ápr. 13 2015, 19:53

Látta, hogy Fortuna feszengve ül mellette a padon. Gondolta, hogy az a magabiztosság, nem is olyan valódi. Nem tudott mit hozzá szólni, ő is gondolkodóba esett, majd úgy gondolta füllent egy kicsit.
- Majd hazakísérlek, és alszom egy közeli kis sikátorba, ha a nevelőid nem engednek be. Nem ez lenne az első alkalom, hogy utcán alszom. Egyszer amikor Omashu-ban jártam, el fogyott minden pénzem, és a másnak induló járat haza már csak másnap indult. A jeggyel a kezemben pedig behúzódtam az egyik kis sikátorba, és ott töltöttem az éjszakát.
A lány reakciója előtt még felpattant és karon fogva felrántotta ős is, és elindította a házuk felé, ő pedig követte, ezzel pedig próbálta elkerülni a kérdéseit, mert további részleteket nem gondolt ki. Gyors ellentámadásként még egy kérsét is indított Fortuna ellen, ami már régóta érdekelte, csak nem tudta mikor feltenni.
- Egyébként, mi történt a szüleiddel, hogy külön élsz tőlük?
Vissza az elejére Go down
Fortuna
Földidomár
Földidomár
Fortuna


Erőpontok : 651
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 72

Fő burok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő burok   Fő burok EmptyHétf. Ápr. 13 2015, 20:16

Fortunát valamennyire megnyugtatta, amit Dering mondott, de szerette volna ha el tudná szállásolni éjszakára. Elindultak a burok széle felé, amerre a házuk van.
A kérdés hallatára, és a válasz gondolatára felsóhajtott.
- Hát... - kezdte a mesélés. - Az apám, aki a Tűz népében született, és más népekkel nem is túlságosan elfogadó, valamilyen csoda folytán feleségül vett egy földidomárt, akit magával vitt az otthonába. Nemsokkal ezután megszületett a bátyám... apa büszkesége - ahogy ezt mondta kínjában felnevetett egyet. Mindig is szerette a bátyját, de azt a tényt nem, hogy az apja kivételezik vele. - Én egy családi látogatás alkalmával születtem Zaofuban, de hogy miért maradtam itt? - ekkor Deringre nézett. - Őszintén! Magam sem tudom. A bátyám néha ellátogat ide és folyton azzal biztat, hogy a szüleink mennyire büszkék arra, hogy ilyen tehetséges fémidomár lányuk van - szomorúan lehajtotta a fejét. - De tudom, hogy ez csak anyára igaz. Az apám látni sem akar. Mindig együtt jönnek ide a testvéremmel, és arra se venné a bátorságot, hogy annyit mondjon: - Hahó, én vagyok az apád, emlékszel még rám? - mondta férfi hangot utánozva.
Ahogy felnézett, látta az első csillagot, ami esténként megjelenik. Szívesen nézte volna még egy ideig, de abban a pillanatban bezárult a platinaburok.
Elkeseredett arccal nézett vissza maga elé.
- Kicsit túl sok a szabály Zaofuban. - Dering csöndben volt, de látszott rajta, hogy azon gondolkodik Fortuna vajon végzett-e a történettel.
- Szóval kicsit zűrös a családom - folytatta. - Vagyis inkább az apám. Kár, hogy nem ismerhetem meg jobban. De amit a legjobban sajnálok, hogy anyára alig emlékszem, csak arra, hogy nagyon sokat törődött velem, és ő volt az egyetlen, aki tényleg büszke volt rám.
Vissza az elejére Go down
Dering
Földidomár
Földidomár
Dering


Erőpontok : 530
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 55

Fő burok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő burok   Fő burok EmptyKedd Ápr. 14 2015, 14:15

Csendesen hallgatta Fortuna történetét, majd eltöprengett, és legbelül örült annak, hogy nem ilyen családba született, mint ő, a felszínen viszont nagyon sajnálta Fortunát. Komoly gondolkodásba esett, hogy mit tenne ha rájönne, hogy nem mondott igazat.
Csendesen sétálgattak egy ideig, mire megszólalt Dering.
- És te nem gondoltad, hogy elutaznál hozzájuk, meglátogatni a bátyádat, de főképpen anyádat?
Vissza az elejére Go down
Fortuna
Földidomár
Földidomár
Fortuna


Erőpontok : 651
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 72

Fő burok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő burok   Fő burok EmptyKedd Ápr. 14 2015, 15:14

- Nem is tudom merre keressem őket! - vonta meg a vállát. - A Föld Királyságán kívül sehol sem jártam. Nem hiszem, hogy elég érett vagyok egy ekkora úthoz. - már majdnem a burok széléhez értek. Kis, szűk utcákon haladtak át. - A nagynéném elég jófej, de régóta nincs ideje, hogy ő foglalkozzon velem, ezért a két felnőtt lánya nevel engem már évek óta. Mindig ügyeltek rá, hogy jó tanárom legyen, de amióta tinédzser vagyok, nem bírnak velem mit kezdeni. Örülnék ha lehetnének igazi unokatestvéreim, de mindig olyan érzésem van mintha két mostohaanyám lenne. - nagyot sóhajtott.
Lassan tovább haladtak és egy széles, kétszintes ház előtt álltak meg. Még messze voltak az ajtótól. - Hát megérkeztünk! - mondta kicsit csalódottan. - Várj itt, én előre megyek beszélni velük - az arca elég reménytelenül festett, de nem akarta harc nélkül feladni a dolgot.

- Szia Pegi! - mondta, miután bement a konyhába, ahol Pegidi, a fiatalabbik nevelője fogatta őt. 
- Miben sántikálsz Forti? Látom az arcodon.
- Lenne egy vendégem - nézett rá könyörgő szemekkel.
- Fiú?
- Olyasmi...
- Kizárt - felelte rideg tekintettel és tovább folytatta a vacsora készítést, mintha a beszélgetés meg sem történt volna.
- Kérlek! Nincs hol aludnia! - rohant oda hozzá.
- Talán kitették a szűrét? - a lány arcán egy féloldalas mosoly jelent meg.
- Csak nem itt lakik és nem tud már hazamenni.
- Akkor sem!
- De...
- Nara! - ordított fel Pegidi.
- Mi van már? Mit kiabálsz ilyen későn? - rohant le a lépcsőn.
- Fortuna idehozott valami fiút!
- Éjszakára? - nézett meglepetten Nara.
- Hagy maradjon itt csak most az egyszer, nincs hová mennie!
- Ne légy nevetséges! Azonnal küld el!
- De miért? - kiabálta Fortuna, és könnyek jelentek meg a szemében.
- Mert az apád megtiltotta, hogy...
- Kit érdekel? - vágott a szavába kétségbeesetten. - Nincs hol aludnia, én csak annyit kérek hogy egy éjszakára hagy maradjon!
- Elég legyen kisasszony!
A lépcsőn újabb léptek hallatszottak. Fortuna nagynénje jött be a konyhába.
- Lányok, min vitatkoztok?
- Kérlek, kérlek szépen! - szaladt oda zokogva Fortuna a fáradt arcú asszonyhoz. - Hagy aludjon ma itt egy barátom!
- Elég legyen már! - kiáltott rá Nara.
- Miről van szó? - kérdezte Fortuna nagynénje. Nara elmagyarázta a dolgokat, Fortuna pedig csak szipogott. - Jól van, most nyugodj meg, mosd meg az arcod és szólj a fiúnak, hogy jöjjön be! - nyugtatta Fortunát. - Ti ketten pedig viselkedjetek rendesebben az unokatestvéretekkel! - a két lány grimaszolva néztek egymásra. Fortuna megköszönte és kiment a konyhából, de még hallotta a további beszélgetést. - Pegi, ma Fortunával alszol, a vendég pedig a te szobádban.
- Anya! - csattant fel Pegidi.
- Nem akarok ma már több vitát hallani! Legyetek kedvesebbek Fortuna barátjával!

Miután letörölte könnyeit visszament az utcára, ahol Dering már kezdett fázni.
- Remélem nem vártál sokat, gyere be!
Vissza az elejére Go down
Dering
Földidomár
Földidomár
Dering


Erőpontok : 530
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 55

Fő burok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő burok   Fő burok EmptyKedd Ápr. 14 2015, 16:06

Fortuna belépett a házba. Dering ekkor érezte, hogy hideg van. Eleinte nem fázott, de Fortuna sokat volt bent a házban. Nem is hallott semmit, hirtelen azt hitte meg feledkezett róla. Kezdett barátkozni azzal, hogy kint kell majd aludnia.
Egyszer csak a közeli utcából nevetgélést hallott, majd kifordult felé egy férfi és két nő, mindketten katonai ruhában voltak. Közelebb jöttek felé, majd irányt változtattak, és célba vették Deringet.
- Jó estét! - köszöntötte a férfi, a két lány pedig mögötte maradt.
- Jó estét! - köszönt vissza Dering.
- Mi dolga van ily későn egy magadfajtának?
- Várok a barátomra.
Ekkor előlépett az egyik lány és - már-már zavaróan - közel ment Deringhez.
- Ugyan, biztos egy lányra vár, de nem kell. Úgy sem fog jönni, téged csúnyán felültettek. Tudod, ismerem őket. Sok fiút próbálnak elcsábítani magukhoz. De te okosabb vagy ennél, ugye?
~ Persze, hogy okosabb vagyok, és azt is tudom, hogy annyira vagy igaz, mint amennyire őket próbálod beállítani! ~ gondolta magában, míg nézte a lányt.
- Én szívesen kezelésbe vennélek, és nem vernélek át - lépett közelebb Deringhez - csak, tudod mennünk kell. De, ha eljössz a táborba, és csatlakoznál a hadsereghez, noss... - nézett Dering szemében, közben egyre közelebb hajolt az arcéhoz, bár ő egyre jobban húzódott el - akkor többet lehetnénk együtt.
Majd eltűntek az utcák labirintusában, de előtte odaadtak neki egy lapot, hol találja a tábort. Dering legszívesebben összegyűrve el dobta volna a, de kíváncsi volt, kiket szednek még rá.
Majd eszébe jutottak az őrnek a szavai, és arra gondolt, hogy csapdába akarják ejteni, esetleg megölni.
Míg ezen gondolkodott hallotta, hogy kinyílt az ajtó mögötte, és kijött rajta valakit, amíg megfordult, csak ezt mondta: - Furcsa egy helyen élsz - majd csak nézte a csüggedt lányt. Látta, hogy a szemei könnyesek, és kérdezett tőle, valamit... a kérdésre nem igazán figyelt, csak az érdekelte mi bántotta meg ennyire.
- Mi történt?
Vissza az elejére Go down
Fortuna
Földidomár
Földidomár
Fortuna


Erőpontok : 651
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 72

Fő burok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő burok   Fő burok EmptyKedd Ápr. 14 2015, 16:32

- Csak gyere! - intett neki és magára erőltetett egy mosolyt.
Amint beléptek a házba eléjük tárult egy hosszú folyosó, mindkét oldalán három ajtóval, bal oldalt pedig még egy boltívvel, ami a konyhába vezetett. A folyosó végén indult a lépcső,aminek aljában egy kis szentély volt kialakítva. Beléptek a konyhába. A helyiségre meleg színek jellemzők, egybeépítve az ebédlővel, ahol több asztal volt összetolva. Legalább tízen elfértek körülötte. A bútorok fából és fémből voltak. A konyha közepén állt Fortuna nagynénje mosolyogva, a két lány azonban összekulcsolt kézzel, duzzogva dőltek neki a konyha szélén lévő pultnak.
- Üdvözöllek szeretettel! - lépett közelebb az asszony és kezet fogott Deringgel. - Fortuna nagynénje vagyok, szólíts Irelának! Ők itt Pegidi a kisebb, és Nara a nagyobb lányom. - mutatott a két ellenséges tekintetű lányra. - És téged hogyan szólítsunk?
- Dering vagyok - válaszolta kedvesen és a két lány felé is biccentet egyet a fejével, habár azok továbbra is hidegen néztek rá.
Irela odébb hívta Fortunát és elmondta neki hol fog aludni és hogy készítse elő a helyét. Pegidi közelebb lépett Deringhez.
- Szóval srác... mit csinálsz te itt? - kérdezte gúnyosan. Nara csak a fejét rázta.
~Jaj,nemár! Most meg mi a fenét akar? Nem akarom, hogy piszkálják ~ Irela is látta, hogy Dering feszegetve érzi magát, így javasolta Fortunának, hogy vezesse körbe őt a házban.
Így hát odament hozzá, megragadta a karjánál és kissé dühösen kivezette a konyhából.
- Sajnálom, az unokatesóim viselkedését! - kínosan fogta a homlokát. - Mint már említettem: nem egyszerű esetek. - karját összekulcsolta a háta mögött. - De örülök, hogy itt maradhatsz!

/karaktermozgatás engedélyezve/


A hozzászólást Fortuna összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Ápr. 14 2015, 21:08-kor.
Vissza az elejére Go down
Dering
Földidomár
Földidomár
Dering


Erőpontok : 530
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 55

Fő burok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő burok   Fő burok EmptyKedd Ápr. 14 2015, 18:06

Fortuna két nevelője eléggé elriasztotta a háztól, de nénje kedves fogadtatása és az ő zavarba esése kárpótolta emiatt. Örült annak, hogy nem kell házon kívül aludnia, de azt se tudta, hogy itt hol fog aludni. Egyáltalán nem ismerte a házat, elképzelése sem volt mit merre találhat.
Ezen kívül aggasztotta az ami a ház előtt történt, de nem tudta elmondja-e Fortunának, és hogy mit szólna ő ehhez.
- Hol fogok aludni?
Vissza az elejére Go down
Fortuna
Földidomár
Földidomár
Fortuna


Erőpontok : 651
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 72

Fő burok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő burok   Fő burok EmptySzer. Ápr. 15 2015, 18:10

Csalódottan nézett a fiúra, hogy máris aludni akar. Gyors léptekkel indult el a folyosón, fel a lépcsőn, és bement a bal oldali második ajtón.
- Ez Pegidi szobája - mondta, ahogy benyitott. - Itt fogsz aludni, mindjárt előkészítem neked.
Szomorú arccal fordult meg az ajtóban.
Vissza az elejére Go down
Dering
Földidomár
Földidomár
Dering


Erőpontok : 530
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 55

Fő burok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő burok   Fő burok EmptySzer. Ápr. 15 2015, 18:14

Hirtelen nem értette miért ilyen hamari Fortuna. Csak kíváncsi volt, hogy egy ilyen zsúfolt napok után hol hajthatja nyugovóra a fejét. Kicsit kihátrált a szobából, amikor megfordult.
- Nem kell sietni! A nagynénéd azt mondta, hogy vezess körbe. Egyébként is megjött a kedvem a nézelődéshez, bár remélem nem keltünk fel vele mást - mondta bíztató hangon, de suttogva, mert nem tudta, a többi család merre alszik.
Vissza az elejére Go down
Fortuna
Földidomár
Földidomár
Fortuna


Erőpontok : 651
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 72

Fő burok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő burok   Fő burok EmptyCsüt. Ápr. 16 2015, 17:49

- Rendben - enyhén elmosolyodott és elindultak lefelé a lépcsőn. A két lány pont akkor jöttek fel, Fortuna Pegidi felé nyújtotta a nyelvét. Elindultak a folyosó végére, ahol bementek az első ajtón. Egy nappali szerű, tágas szoba volt, régi bútorokkal és festményekkel. Az egyik részén könyvespolc húzódott végig, kivéve egy kis helyen.
- Ez a pihenésre legalkalmasabb szobánk. Egész kellemes hangulatú - a könyvespolcok felé ment. Ahol a rés volt, kinyitott egy ajtót, ami egy hideg hangulatú,sokkal kevésbé kellemes szobába vezetett. Szinte minden fémből volt, a fal pedig halványzöld. - Ez az alkotószoba! - odalépett egy nagyméretű vázához, amiben hatalmas virágok voltak ezüstből. - Pár munkám - a vázából félig kiemelt egy rózsát. - Erre vagyok a legbüszkébb.
A teremben még sok hasonló fémből készült tárgy volt. Kimentek és tovább haladtak a folyosón.
- A konyhát már láttad, onnan nyílik az ebédlő, ez a két ajtó pedig Irela hálószobája, és a dolgozószobája. Az utolsó ajtó a fürdőhelyiség - oda is benyitott, hogy megmutassa, de nem mentek be. A fürdővel szembeni ajtóra mutatott. - Itt egy öreg házaspár lakik, az unokájukkal Zennel. Valószínűleg már alszanak - a lépcső tövében berendezett kis szentélyre nézett. Kis szobrok és egy vízidomár nő képei voltak elhelyezve egy asztalon. - Kenda... Zen anyja volt. A mai napig sem tisztázódott a halála. Irela szerint megölték - felsóhajtott. - ...de hát senki sem tudja.

Felmentek az emeletre. A jobb oldallal kezdte a sorolást. - Ez egy kisebb mosdó, ez egy raktárhelyiség szerű, amit majd át akarnak alakítani, hogy ez is hálószoba lehessen. - a folyosó végén lévő baloldali ajtó fele fordult. - Nara és a vőlegénye, Philip lakik itt a kisfiukkal. - majd a jobb oldalihoz. - Ide pedig Phlilip anyja költözött, miután az apja meghalt. Eredetileg ez lenne a vendégszoba. - legyintett egyet. - Vigyázz ezzel a házsártos vénasszonnyal! - suttogta grimasszal az arcán. - A maradék két szoba a Pegidijé és az enyém. Kíváncsi vagy rá? - kérdezte Deringet és hátrakulcsolt kezekkel fordult felé.
Vissza az elejére Go down
Dering
Földidomár
Földidomár
Dering


Erőpontok : 530
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 55

Fő burok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő burok   Fő burok EmptyCsüt. Ápr. 16 2015, 22:58

Deringnek tetszett Fortuna otthona, bár sajnálta, hogy nincs meg az a családi hangulat, mint ami náluk is megvan. Amikor pedig a végén megkérdezte be akar-e menni a szobájába, komoly dilemmába esett. Látta Fortuna tipikus "zavarban vagyok" lévő állapotát. Már kezdett neki leesni, hogy a lány komolyabb kapcsolatra gondol, mint  egy egyszerű barátság, de ő nem volt biztos benne, hogy megfelelő lehetne neki.
Majd eszébe jutott, hogy Fortuna válszra váll, már vagy öt másodperce.
- Majd reggel, ha lehet. Nem szeretnék elmulasztani semmit a sötét miatt, hogy nem látok meg valami szépet. Bár a legszebbet már láttam - majd egy kicsit közelebb lépett hozzá és megölelte.
Vissza az elejére Go down
Fortuna
Földidomár
Földidomár
Fortuna


Erőpontok : 651
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 72

Fő burok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő burok   Fő burok EmptySzomb. Ápr. 18 2015, 12:39

Értetlen arccal hátrált meg. Kissé dühösen elfordította a fejét.
~ Nem tudom mit akar,de engem csak összezavar~
Pegidi épp akkor jött ki a szobájából.
- Kész - mondta - Menjél csak! - nézett Deringre undok arckifejezéssel, majd bement Fortuna szobájába. Fortuna Dering felé, fordult. Arca barátságtalan volt.
- Jóéjt! - majd bement a szobájába és becsapta maga mögött az ajtót.
Vissza az elejére Go down
Dering
Földidomár
Földidomár
Dering


Erőpontok : 530
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 55

Fő burok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő burok   Fő burok EmptySzomb. Ápr. 18 2015, 23:12

Fortuna megnyilvánulása meglepte. Nem gondolta, hogy így fog rá reagálni. Szomorúan lépett be az ismeretlen szobába, majd lassan becsukta maga mögött az ajtót. Nem volt túl nagy a szoba, és nem is nézett nagyon körbe. Az ágy fölött volt egy ablak. Közelebb ment hozzá és kinézett az ablakon. Szemben a rég elhagyott utcát látta. Elgondolkozott ezen az egész napon.
~ Ezt, elrontottam ~ gondolta magában, majd kiugrott az ablakon. Elővette a cetlit amit a lány adott neki, és elindult a megadott hely felé. Az utcák sötétek voltak, bár a lámpák még világítottak. Az emberek többsége még javában járkáltak és töltötték el az estjüket szórakozva. Ő csak álmosan keresgette, merre kell mennie, majd egy-két elrohanó embertől hallotta, hogy ők is oda tartanak. Gyorsan el kezdett futni utánuk.
Elérkeztek egy eldugott raktárházhoz, ahol a bejáratnál ott voltak akik mondták a toborzást. Már a hely látványa és eldugottsága gyanút keltett benne, de úgy érezte be kell jutnia.
Asszimilálódott a bejárat előtt álló tömegbe, és kíváncsian várta a végét. Amint bejutott az épületben, jobb oldalon ott voltak azok akikkel az éjszaka találkozott. Az érkezők nevét írták fel és dokumentálták, majd páncélt adtak nekik és az eligazításra irányították őket.
Amikor oda ért, a lány aki zavarba ejtően viselkedett vele, de fel sem ismerte. Ez különösen tetszett neki, így nem kell kínos párbeszédeket lefolytatni vele. Így csak a nevét kérdezte, majd meg is kapta, a nap elején meglátott, és hőn áhított ruházatot. Úgy érezte megérte eljönni.
Közelebb lépett a nagy embertömeghez, akik egy színpad előtt tolongtak. Ő csak a végén állt meg, nem akart feltűnést kelteni, ha nagy álmosságában összeesett volna. Mindenki egyszerre elkezdett örvendező hangon ordítani, majd meglátott az emelvényen egy katonát.
- Üdvözöllek benneteket, eme dicső estén! A mai nap, ti mind tagjai lettetek, a Föld Királyságának egyesítésében. Tegyetek tiszteletet vezetőtök, és Nagy Egyesítőnk előtt, Kuvira előtt! - közben mögötte behoztak egy képet, melyen az imént említett személy volt, mellette pedig két hatszögletű Földidomár jelet - Népünk erősebb lesz, mint bármely másik, az elvett földeket pedig visszaszerezzük!
A tömeg ujjongott, Dering pedig nem igazán fogta fel az egész dolgot, de mielőtt gondolkodhatott volna, tisztek kezdték el besorozni az újoncokat. El akarta hagyni a helyet, de látta, hogy a bejáratot lezárták, és hirtelen odaért hozzá az egyik sorozó.
- Élharcos - csak ennyit mondott, majd haladt tovább.
Ezt nem nagyon értette Dering, de látott egy ajtót, ami fölött pont ez állt, és gyorsan elindult felé. Átlépte a küszöböt, és kint találta magát, ahol mindenki vagonokba szállt be. Nem vonzotta, hogy szűk helyen mennyen egy helyre amit nem is ismer - megint -, de nem tudott ellenkezni, betuszkolták a többiek.
A vagon szűk volt, és sokan mentek be. A többi katona ujjongott, de ő csak leült egy szabad helyre, kicsivel később bezárult az ajtó, majd elindult a szerelvény.

/ Dering utazik Omashuba /
Vissza az elejére Go down
Fortuna
Földidomár
Földidomár
Fortuna


Erőpontok : 651
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 72

Fő burok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő burok   Fő burok EmptyVas. Ápr. 19 2015, 00:01

Pegidi már javában aludt, mikor Fortuna még mindig egy kislámpa mellett olvasott az ágyon. Nem tudott aludni.
~ Túl sok volt ez a nap ~ letette a könyvet és megpróbált aludni. ~ Annyira fáradt vagyok, de képtelen vagyok lehunyni a szemem ~ felkelt és a szekrényéhez lépett, ami elé ledobta táskáját. Kivette belőle a Deringtől kapott ezüstmérleget és kiment a folyosóra. Elindult a folyosó ablaka felé. Hosszú, fehér függöny takarta. Fortuna elhúzta és az ablakhoz lépett. Letekintett az utcára. Ahogy a sötét, néma út felé bambult, egyszer csak kirajzolódott szeme előtt az ablak mintája. Pontosabban egy kép az ablaküvegen, ami egy kristályt ábrázolt. Egy ügyes üvegidomár munka. Letette a szobrocskát az ablakpárkányba.
~ Én megpróbáltam betartani, amit ígértem ~ szomorúan az ablaknak dőltette a fejét. - Annyira hülye vagyok! - suttogta. ~ Holnap bocsánatot kérek a viselkedésemért ~
Visszafeküdt, és bár sok idő után,de sikerült elaludnia.

Másnap reggel fáradtabb volt, mint előző éjjel. Nem aludt rendesen. Hallotta, hogy a többiek már lent vannak. Lement a lépcsőn és a folyosón összefutott Zennel.
- Forti! - köszöntötte a fiú.
- Jó reggelt! Többiek?
- Mindenki a reggelihez készül. Na, milyen volt a vásár?
- Igazán...zsúfolt - magára erőltetett egy mosolyt és megdörzsölte homlokát.
- A könyököd! Megsérültél? - lepődött meg Zen.
- Csak elestem. Semmi komoly...
Irela lépett ki a folyosóra és megkérte Fortunát, hogy szóljon Deringnek.
Visszament az emeletre és megállt Pegidi ajtaja előtt. ~ Fogalmam sincs mit kellene mondanom ~ pár perc után kopogott. Nem érkezett válasz. Lassan kinyitotta az ajtót, hátha a fiú még alszik. Meglepetésére senkit sem talált odabent. Csak nézte az üres szobát, majd a nyitott ablakhoz ment és lenézett az utcára. ~ Ezt....nem hiszem el! ~ zavarodottan hagyta el a szobát, lassan indult a konyha felé, ahol már csak rájuk vártak. Kábult arccal állt a nagynénje elé.
- Hol van Dering? - lepődött meg Irela. Fortuna nem felelt semmit, az agya gyorsan kattogott, ahogy egy helyben állt. - Fortuna?
A többiek már az asztalnál ültek, Pegidi jött ki az étkezőből ennivalóért. Mikor meghallotta Irelát, egyből odalépett hozzájuk.
- Lelépett a fiúd? - kérdezte. Fortuna továbbra is némán állt, mint aki ott sincs. Pegidi felnevetett. - Mennyire szerencsétlen vagy! - Irela kisebb taslit adott a lányának, majd ismét Fortuna felé fordult, de ő ekkor fogta magát és kirohant a házból.

Több utcányira futott, mire teljesen kimerült, és megállt, egy szűkös utcában, ahol egyedül volt. Szinte küszködött, hogy visszatartsa könnyeit. Kínjában felkiáltott egyet és belerúgott egy ház falába.
- Aucs! - ahogy belé hasított a fájdalom, kicsordultak a könnyei.
Vissza az elejére Go down
Dering
Földidomár
Földidomár
Dering


Erőpontok : 530
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 55

Fő burok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő burok   Fő burok EmptyCsüt. Május 28 2015, 20:33

/Visszatérés Omashuból/
Dering megjelent a semmiből. Az utcában sántított Fortuna háza felé, a ruhája megtépázott volt, itt-ott véres is. A szűk utca mellett elhaladva nem lett figyelmes Fortunára, csak térdre esett. Próbálta megőrizni az eszméletét, de ez egyre nehezebb volt, és érezte, hogy dől el.
Amint földet ért, a fájdalom egyből el vette az eszét. A legközelebbi emléke az volt, hogy egy szűk szobában volt, Fortunával együtt, és abban a tudatban volt, hogy együtt vannak, hosszú idő óta. Viszont, amikor felé nyúlt, hogy elmenjenek, Fortuna megvonta a vállát, és legyintett rá. A szobát pedig elkezdett szűkülni, Dering pedig nem látott semmilyen ajtót, vagy ablakot és Fortuna is eltűnt.
Hirtelen egy erős maró érés fogta el, amit a bal oldalából érzett, majd lebegést érzett, távolodott a talajtól. Nem tudott mit csinálni, de végül meglátott egy kis szentjánospókot, amiből egyre több lett, és kékes-lilás színűk világította, a már teljesen fekete környezetet.
Vissza az elejére Go down
Fortuna
Földidomár
Földidomár
Fortuna


Erőpontok : 651
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 72

Fő burok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő burok   Fő burok EmptySzomb. Május 30 2015, 17:39

~ Nem kellett volna eljönnöm. Végül is nem történt semmi. De hát, ez az én formám ~
Fortuna elgondolkodott azon, vajon miért lépett meg tőlük Dering. Eközben egy fájdalmas nyöszögést hallott maga mögül.

Azonnal a fiúhoz sietett, ahogy meglátta hogy összebicsaklott a földön. Nem is értette, hogy került ide hirtelen a fiú. És végképp nem, hogy hol lehetett. A földön fekvő Dering vállait rázogatta.
- Hallasz engem? Dering!
A fiú nem reagált, de arckifejezése fájdalmassá vállt. Fortuna körülnézett, hogy eszébe jusson hol is van éppen. ~ Messze vagyunk a házunktól? ~ Nem jutott más eszébe. Ahogy megpróbálta megemelni a testet, rájött, hogy nem fogja tudni megmozdítani. ~ Miért vagyok én ilyen gyenge? ~ Ismét felnézett, az utcát vizsgálva. Kétségbeesetten kutatott a szemével valaki után, de az utca üres volt.
- Térj már magadhoz! - kiáltotta, a fiú szemei pedig egy pillanatra kinyíltak és halk sóhajt hallatott. - Mi az ördög történt veled? - nem jött válasz. - Dering! Szólalj már meg!
Vissza az elejére Go down
Dering
Földidomár
Földidomár
Dering


Erőpontok : 530
Karakterpontok : 0,0
Hozzászólások száma : 55

Fő burok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő burok   Fő burok EmptySzomb. Május 30 2015, 20:51

~ Ez meg mi? ~ gondolta magában amikor hangokat hallott távolból. Alatta megjelent egy szűk, kövezett út. Elkezdett menni rajta, a hangok irányába, amik egyre hangosabban jöttek felé, majd egy éles tárgyat érzett áthatolni a mellkasán, és ettől önkénytelenül felkiáltott, majd egy városban találta magát.
Elhagyatott volt, nagyon régi módú és szinte teljesen elpusztult. Valahol egy sivatag és egy oázis közelében lehetett, mert rengeteg homok volt, de érezte a nedves földet a közelben, bár mégis a titokzatos hang után ment, ami egyre halkabb lett. Egy házba vezette a hang, amit kezdett érteni, a nevét mondogatta valaki egyfolytában. Belépett egy szobába, és egy gugoló lányt, Fortunát látt maga előtt, aki lassan felemelkedett, és megfordult. Közelebb lépett hozzá, és megölelte Deringet. Nem értett hogy-hogy ilyen, miután elment.
- Szeretlek - súgta a fülbe Fortuna, majd ellökte magától, egészen a szomszédos szoba falig, és egy tűzlabdát lőtt ki a kezéből, egyenesen felé. Dering épp csak elhajolt, hogy kikerülje, de már jött is a többi. Amíg ezek elől menekült, elesett egy megjelent föld lécben, amit Fortuna idomított elé.
A karpántjából hosszú ostorok csúsztak ki, amikkel megragadta a lábát, és elkezdet húzni maga felé.
Míg húzta, észrevette, hogy már nem a házban vannak. Egy nagy teremben voltak, körül nézőtérrel, középen pedig egy kisebb, hatszögletű részen voltak, amit egy nagy szakadék választott el egymástól. Nem hitte volna, de elengedte a lábát, és amikor elkezdett futni, az ostor meggyulladt, és utána csapott, és robbant egyet, ami felébresztette, és csak Fortunát látta maga előtt. Bár a fájdalom nagy volt benne, rá vetette magát, erősen megölelte, és könnyek között kérte, hogy bocsásson meg neki, amiért elment.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Fő burok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő burok   Fő burok Empty

Vissza az elejére Go down
 
Fő burok
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Legend of Avatars - Avatar Szerepjáték :: Játéktér :: Fizikai világ :: Föld Királysága :: Zao Fu-
Ugrás: